Dalia Grinkevičiūtė skaidrės


Dalia Grinkevičiūtė. „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Gimė 1927 m. D. Grinkevičiūtė domėjosi teatru ir literatūra. Kūryba. D. Grinkevičiūtės kūrybinį palikimą sudaro atsiminimai. Tai atsiminimai apie tremtinių gyvenimą. Pirmajame atsiminimų variante buvo pasakojama kaip lietuviai buvo išvežti iš Lietuvos. Antrajame pasakojama kaip D. Grinkevičiūtė su motina pabėgo į Lietuvą. Pagrindiniai teiginiai. Dalia Grinkevičiūtė sa­vo.

D. Grinkevičiūtė domėjosi teatru ir literatūra. Palaikė ryšius su Maskvos disidentais Andrejumi Sacharovu, Jelena Boner, poetu Grigorijumi Korinu ir kt. Sovietų valdžią atakavo raštais reikalaudama reabilitacijos, taip pat rašė laiškus Komunistų partijos Centro komitetui, N.Chruščiovui, L.Brežnevui.

D. Grinkevičiūtės kūrybinį palikimą sudaro atsiminimai, publicistika, užrašai-įrašai ir miniatiūros. Yra išleistas didelės apimties D. Grinkevičiūtės tomas bendru pavadinimu „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Knygoje buvo sutelkti pagrindiniai tekstai: „Atsiminimai“, „Lietuviai prie Laptevų jūros“, „Gimtojoj Žemėj“.

Tai atsiminimai apie tremtinių gyvenimą. Pirmasis šių atsiminimų variantas buvo parašytas 1949–1950 m., nelegaliai grįžus iš tremties į Lietuvą Antrasis atsiminimų variantas pirmą kartą išspausdintas 1979 m. rusų disidentų savilaidos leidinyje „Pamiatj“ („Atmintis“). Lietuvoje D. Grinkevičiūtės atsiminimai pirmą kartą išspausdinti jau po jos mirties 1988 m. Pavadinimą jiems pasiūlė rašytojas Kazys Saja. 1991 m. atsitiktinai pavyko rasti ir pirmąjį, išsamesnį, atsiminimų variantą.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 342 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (444 žodžiai)
  • Laura
  • Dalia Grinkevičiūtė skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Dalia Grinkevičiūtė skaidrės. (2014 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalia-grinkeviciute-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:58
×