Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba kalbėjimo potemė


Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba. Argumentuotai išsakykite savo požiūrį, kuo ir kodėl žalingas gimtosios kalbos išsižadėjimas konkrečiam žmogui ir tautai.
Yra išplėstinis planas ir šaltiniai.

Gimtosios kalbos išsižadėjimas iš žmogaus atima tautiškumą. Toks asmuo atsisako svarbiausių dalykų tautos atžvilgiu – tai ne tik kalba, bet ir tradicijos, papročiai. Neseniai teko matyti laidą givenimas yra gražus, kurioje buvo pasakojama vienos merginos, kilusios iš Lietuvos, bet gyvenančios Amerikoje, istorija. Mergina, išvykusi ieškoti laimės už vandenyno, pasikeitė savo lietuvišką vardą Audronė į amerikiečiams labiau suprantamą ir paprasčiau tariamą. Neilgai trukus, ji ištekėjo už amerikiečio ir susilaukė sūnaus, kuriam taip pat suteikė amerikietišką vardą. Moteris prisipažino, nemokanti savo sūnaus lietuvių kalbos, nes nesiruošia grįžti į Lietuvą, tad kam berniukui be reikalo mokytis vieną sudėtingiausių kalbų pasaulyje, tiesa, pati lietuviškai kalba sunkiai, nes Amerikoje labai retai su kuo nors tenka bendrauti gimtąja kalba.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (848 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aseveb
  • Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba kalbėjimo potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Dalis emigrantų nustoja kalbėti gimtąja kalba kalbėjimo potemė. (2014 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalis-emigrantu-nustoja-kalbeti-gimtaja-kalba-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 16 d. 14:41
×