Dalykinė komunikacija Makedonijoje


Įvadas. makedoniečiai ir jų kultūra. Kaip bendrauti su makedoniečiais? Kalba ir pagrindiniai posakiai. Pagarbūs kreipiniai. Supažindinimas. Sveikinimosi stilius. bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. elgesys viešose vietose. Punktualumas. Apranga. verslo etiketas. Darbo kultūra. Vadovavimo stilius. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Susirinkimai ir pristatymai. Derybos. Korespondencija. Išvados. Naudota literatūra.

Pagrindinės versle nuostatos teigia, kad neišmokus gerų manierų verslininkams neįmanoma siekti karjeros. Šiuo metu, vykstant pokyčiams, intensyvėjant globalizacijai, tam reikia daug žinių, pasitikėjimo savimi, atsakomybės ir elgesio kultūros.

Dalykinė komunikacija versle numato visas subtilybes, reikalingas verslo žmonėms: kaip apsirengti, kalbėti, įtikinti pašnekovą, elgtis su bendradarbiais, derėtis, patikti, įtikti, kaip pasveikinti iškilminga proga, kaip spręsti konfliktus.

Šiame darbe jus supažindinsiu su Makedonijos valstybe. Pasirinkau šią šalį, esančią kiek toliau nuo mūsų, todėl, kad , Makedonija yra maža valstybė, užguita savo didžiųjų kaimynių, tačiau nepraradusi savitumo, tik šiai valstybei būdingų bruožų.

Pagrindinis darbo tikslas – supažindinti su šalies etiketu, dalykiniu bendravimu. Esamoje situacijoje gebėti priimti optimalų sprendimą, išmokyti elgtis taktiškai Makedonijoje.

Darbui paruošti naudotasi moksline literatūra, straipsniais bei publikacijomis mokslinėje bei periodinėje spaudoje.

Rezultatai reikšmingi žmonėms, kurie ketina vykti į Makedoniją verslo susitikimui, kitiems besidomintiems šalių kultūra, norintiems tobulėti, mokytis, atrasti, suprasti, mokėti glaudžiai bendradarbiauti, žinoti etiketą.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2814 žodžiai)
  • Gintare
  • Dalykinė komunikacija Makedonijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Dalykinė komunikacija Makedonijoje. (2013 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykine-komunikacija-makedonijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:46
×