Dalykinė komunikacija su Danijos atstovais


Įvadas. Danija orientuota į dalykinius reikalus ar į tarpusavio santykius. Formali ar neformali danijos kultūra. Danų požiūris į laiką. Neverbalinio elgesio išraiškos. Ekspresyvi kultūra. Santūri kultūra. Verbalinė komunikacija. Paraverbalinė komunikacija. Neverbalinė komunikacija. Asmeninė erdvė ir atstumas tarp asmenų. Prisilietimai, fizinis kontaktas. Susitikimas ir sveikinimasis. Žvilgsnis. Gestai. Dalykinės komunikacijos protokolas ir etiketas danijoje. Drabužiai. Pietavimas ir pasilinksminimas. Specialiai Moterims. Dovanos. Išvados. Literatūra.

Įvertinti religinius, politinius ir kitus aspektus.

Verslininkai orientuojasi į dalykinius reikalus (OR), daugiausia dėmesio skiria užduotims. OR verslininkai mano, kad jų partneriai, atstovaujantys OS kultūrai, dažnai be reikalo atidėlioja sprendimus, neturi savo nuomonės, yra tiesiog nenuspėjami. Kadangi OR žmonės yra dalykiški ir gana lengvai pradeda dirbti su nepažįstamais. Į reikalus orientuotose kultūrose rinkodarininkai gali užmegzti kontaktą su perspektyviu pirkėju be jokio išankstinio pasiruošimo, bendravimo ar ryšių. Verslo derybos paprastai trunka trumpai OR šalyse.

Toks pasiskirstymas tarp pasaulio kultūrų daro įtaką verslo ir komercinių santykių pobūdžiui nuo pat jų pradžios iki pabaigos. Pradedant derybas svarbu įsidėmėti, kaip užmegzti pirmąjį kontaktą su pirkėjais ar partneriais, priklausomai nuo to, ar jie atstovauja tarpusavio santykių ar dalykinių reikalų kultūroms.

Formalios kultūros paprastai būna susiskirsčiusios į hierarchijas, kurios atspindi narių padėtų ir valdžią. Tuo tarpu neformalios kultūros labiau vertina egalitarines (lygybė) visuomenes su mažesniais statuso bei valdžios skirtumais. Neformalių kultūrų atstovai labiau vertina egalitarines visuomenes su mažesniais statuso bei valdžios skirtumais ir sunkumų bei problemų gali kilti jiems bendraujant su partneriais iš hierarchija pagrįstų visuomenių.

Taigi, Danija priklauso monochroniškai verslo kultūrai, kurie vertina punktualumą. Beje, Danijoje labai nemandagu būti nepunktualiam, kita vertus, labai nemandagu pasipūtėliškai žvelgti į polichroniškas kultūras. Danai dažnai supranta ir polichroniškų šalių atstovus, nes kitose šalyse laikas labai skiriasi. Danijos atstovai stengiasi susitikimus daryti tada, kai būna patogus laikas ne tik jiems, bet ir kitų šalių atstovams. Daugumoje monochroniškų kultūrų už pavėlavimą būna nutraukti sandoriai, net neprasidėjus susitikimui, tačiau Danijoje toks dalykas nėra priimtinas.

Pasaulio kultūrų požiūris į laiką yra labai nevienodas. Vienos vertina laiką, punktualumą yra privaloma savybė, o kitos mažiau dėmesio skiria punktualumui ir nesikankina dėl terminų, todėl norint išvengti dėl skirtingo laiko ir dienotvarkių suvokimo galimų konfliktų, reikia tam atsakingai dalykiškai pasirengti.

Danija priskiriama prie santūrios kultūros. Santūriose kultūrose garsus balsas gali reikšti pyktį, o dažni gestai ir besikeičianti mimika verčia manyti, kad žmogus šiek tiek „trenktas“. Santūrūs, negarsiai kalbantys verslininkai irgi neretai pakliūva į nemalonią padėtį derėdamiesi su ekspresyviais partneriais. Tyli, monotoniška kalba suvokiama kaip nesvarbi. Santūrios kultūros atstovai pauzes supranta tarp žodžių vertina ne mažiau už pačius žodžius. Santūrių kultūrų žmonės tokį elgesį laiko nepaprastai šiurkščiu. Taigi, Danijos atstovai stengiasi kalbėti negarsiai ir mažai rodo gestų.

  • Komunikacijos Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2471 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Dalykinė komunikacija su Danijos atstovais
    10 - 6 balsai (-ų)
Dalykinė komunikacija su Danijos atstovais. (2015 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykine-komunikacija-su-danijos-atstovais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:13
×