Dalykinė komunikacija su Švedijos atstovais


Įvadas. Pagrindinės kultūros kryptys. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos pokalbiui. Kalbėsena. Gestai. Emocijos. Elgesys viešose vietose. Arbatpinigiai. Punktualumas. Supažindinimas. Verslo etiketas. Darbo kultūra. Viršininkų ir pavaldinių bendravimas. Susirinkimai ir pristatymai. Derybos. Dovanos. Apranga. Išvados. Naudota literatūra.


Švedija – tai nuo kitų priklausoma kultūra, tačiau individų ir jų nuomonių nereiškianti vyraujančiai grupei. Individai yra skatinami vykdyti geriausiai juos atitinkančią veiklą ir patiems priimti sprendimus, tačiau tokių sprendimų bei veiklos poveikis niekada neturi pakenkti ar pažeisti socialinių kitų teisių. Švedijoje asmens valia gerbiama ir ginama, tačiau žmonės asmeninius savo sprendimus mielai keičia pagal didesnės grupės poreikius. Žmonės labai atsidavę Švedijai kaip šaliai, bet kartu jiems užtikrintas asmeninis privatumas. Artumas dar nėra prielaida draugystei ar verslui.

Tinkamos temos yra dabarties įvykiai, politika, menas, poilsis ir atostogos, sportas labai svarbus, ypač futbolas, muzika filosofija, iškylavimas ir gamta. Švedai atidžiai klausosi kiekvieno kalbančiojo ir suteikia progą visiems išsisakyti ir savo nuožiūra vesti pokalbį, bet tiesioginės priešpriešos jie linkę vengti. Netinkamos: Svarbu prisiminti, kad lengvas pokalbis ir plepalai paprastai nėra būdinga švedams, juo labiau prie derybų stalo. Net per draugiškus susiėjimus kalbama nelabai gyvai, o gal net nedaug. Švedai mėgsta būti gerų draugų ratelyje, bet artimus santykius užmezga pamažu. Atsainiame pokalbyje neklauskite, kuo žmogus užsiima. Amerikiečiai dažnai pokalbį pradeda tokiu klausimu, tačiau Europoje tai pernelyg asmeniškas klausimas ir ne įdomiausia pokalbio tema. Taip pat nedera kalbėti apie asmeninius finansinius dalykus, šeimyninius reikalus, žmogaus išsilavinimą ir panašiai. Visa kas atsiduoda titulu, puikavimusi ir statusu, paprastai numenkinama ir nevertinama. Niekada nesiskųskite, kad Skandinavijoje brangus pragyvenimas.

Nepažįstamų žmonių pašnekesys iš pradžių būna mandagiai santūrus. Viešose vietose ar per pirmus verslo susitikimus pokalbių tonas gali būti šiek tiek prislopintas ir dalykiškas – paprastai balso nekelkite ypač viešose vietose, niekad nekalbėkite garsiai ir nešaukite, net gatvėje. Atminkite, kad Švedijoje, lygių lyčių šalyje, tiek vyrai, tiek moterys gali pradėti pokalbį.Švedai tylėdami apgalvoja, kas buvo pasakyta, ir svarsto, kaip atsakyti. Tai nėra nesmagios valandėlės.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1668 žodžiai)
  • Laura
  • Dalykinė komunikacija su Švedijos atstovais
    10 - 8 balsai (-ų)
Dalykinė komunikacija su Švedijos atstovais. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykine-komunikacija-su-svedijos-atstovais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:38
×