Dalykinė komunikacija su Vokietija


Įvadas. Shannono ir Weaverio modelio kritika. Dalykinis bendravimas Vokietijoje. Apie Vokietiją. Bendravimas. Derybos. Kiti ypatumai. Išvados. Literatura.

Komunikacijos svarba šiandienos pasauliui abejotina. Komunikacija naudojama kitų mokslų ir studijų srityse, įvairiose visuomenės sektoriuose, pagaliau žmogiškajame bendravime. Ją, atrodo, galėtume vadinti visa apimančiu ir jungiančiu fenomenu.

Jei norėtume trumpai, aiškiai ir vienu kartu apibrėžti komunikaciją, veikiausiai nepavyktų.

Shannono ir Weaverio matematinės komunikacijos, arba informacijos, teorija kritikuojama už linijinį ir pernelyg mechanišką požiūrį į komunikaciją.

Semantinis triukšmas apibrėžiamas kaip reikšmės iškraipymai atsirandantys komunikacijos procese, kurių nebuvo šaltinio ketinimuose, bet veikia pranešimo gavėjo suvokimą.

Informacijos sąvoka kelia rūpesčių. Sematinės sistemos ttaip tiksliai neapibrėžiamos kaip signalų sistemos, ir todėl kiekybiškai matuoti informaciją yra sunku. Inžinerinis ir matematinis Shannono ir Weaverio darbų pagrindas matyti akivaizdžiai jų akcentuose. Informacijos kiekio ir galimų pasirinkimų kiekio susiejimas yra vertinga įžvalga. Mintis apie nuspėjamumą ir pasirinkimą svarbi komunikacijos supratimui.

Neatsiejam nuo informacijos yra perteklius, kuris atlieka dviejų pagrindinių tipų funkcijas: techninės, kurios sėkmingai nustatytos Shannono ir Weaverio, ir kitos pereina į socialinį lygmenį. Shannonas ir Weaveris parodo, kaip perteklius padeda tiksliau iškoduoti ir suteikia galimybę patikrinti, surasti klaidas. Susitarimas – pagrindinis pertekliaus, taip pat ir lengvo iškodavimo šaltinis. Perteklius taip pat padeda įveikti triukšmingo kanalo trūkumus. Padidintas perteklius taip pat padeda įveikti entropiško pranešimo perdavimo problemas. Kanalo pasirinkimasgali paveikti pranešimo pertekliaus poreikį. Pirmoji pertekliaus funkcija yra susijusi su būdais, padedančiais įveikti praktinės komunikacijos problemas. Šios problemos gali būti dėl tikslumo ir klaidų, dėl kanalo triukšmo, pranešimo pobūdžio ar auditorijos.

Shannono ir Weaverio modelyje yra dar dvi svarbios sąvokos: kanalas ir kodas. Šioms sąvokoms apibrėžti susiejama su žodžiu priemonė, kurio Shannonas ir Weaveris nenaudojo. Kanalas tai fizinė priemonė, kuria perduodamas signalas. Priemonių pagrindas yra techniniai ar fiziniai būdai, kuriais pranešimas konvertuojamas tinkamą perduoti kanalu signalą. Priemonės skirstomos į tris kategorijas: prezentacines, reprezentacines ir mechanine. Bet šios kategorijos persismelkia viena į kitą, todėl kartais paprasčiau jas sujungti į vieną. Kodas – bendra kokios nors kultūros ar subkultūros narių reikšmių sistema.Ji sudaryta iš ženklų ir taisyklių ar konvencijų.

Shannonas ir Weaveris nenaudojo sąvokos grįžtamasis ryšys, bet vėlesnių tyrinėtojų laikoma naudinga. Grįžtamasis ryšys – gavėjo reakcijos perdavimas atgal siuntėjui. Grįžtamasis ryšys leidžia kalbėtojui prisiderinti prie auditorijos poreikių ar reakcijos. Grįžtamojo ryšio funkcija – padėti komunikatoriui priderinti savo pranešimą prie gavėjo poreikių ir reakcijos. Ji padeda gavėjui pasijusti įtrauktam į komunikaciją.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 151 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2828 žodžiai)
  • Tomas
  • Dalykinė komunikacija su Vokietija
    10 - 3 balsai (-ų)
Dalykinė komunikacija su Vokietija. (2014 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykine-komunikacija-su-vokietija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:27
×