Dalykinės komunikacijos ypatumai su Indijos atstovais


Dalykinės komunikacijos ypatumai su Indijos atstovais.


Dalykinė komunikacija - formalus ir tikslingas dviejų ar daugiau asmenų keitimasis informacija įvairiais informacijos perdavimo būdais (kalba, vaizdais, gestais, mimika, judesiais, daiktais), kuris dažniausiai vyksta organizacijos viduje arba bendraujant su kita organizacija. Dalykinė komunikacija padeda organizacijos nariams tinkamai reaguoti į pokyčius organizacijos gyvenime, prisitaikyti prie įvairių užduočių bei spręsti kylančias problemas.

Indija yra orentuota į dalykinius reikalavimus (OR).

Jeigu Indijoje viešite pirmą kartą, jus priims labai jaukioje aplinkoje, nebūtinai ten, kur vyks dauguma susitikimų su kolegomis indais. Tiesiog susidarys apie jus nuomonę, o kolega indas bus tarsi vartininkas. Patalpoje kartu su jumis gali būti keletas žmonių, kuriems jus arba pristatys, arba ne. Tie „žmonės vaiduokliai“ tikriausiai yra patikimi jūsų kolegos draugai ar giminaičiai. Jeigu jūsų jiems nepristatys, neprašykite to daryti. Nusišypsokite arba linktelėkite jiems ir tęskite susitikimą. Jeigu bendraujate su tuo žmogumi, kuris priims sprendimą, pokalbis tikriausiai bus tiesus, nedviprasmiškas ir dalykiškas. Jeigu tai tik bendradarbiavimo pradžia, didžiąją laiko dalį praleiskite, pasakodami apie savo organizaciją, sykiais tą patį kartodami įvairiems asmenims. Viskas gerai, vadinasi, jūsų planai juda į priekį, ir žmonės, su kuriais susitikote anksčiau, jums pritaria. Labai svarbu kantrybė, ryšiai su trečiąja šalimi ir gera pradžia. Įstaigoje užkandžiai ir gaivieji gėrimai paduodami porceliano induose. Popieriaus arba plastikiniai puodeliai ir lėkštutės rodytų nepagarbą ir blogą skonį.

Laukite, kad indai prie stalo pirmiausia priims kelis sprendimus ir noriai suteikite tiek informacijos, kiek galite. Atsakykite į jų klausimus. Pristatymai turi būti gerai parengti ir pateikti svarstyti. Detales verčiau palikti klausimams, kuriuos galima surašyti angliškai ir įteikti kolegoms. Idealu, jeigu dar pries susitikimą savo medžiagą indams pateikiate kartu su siūloma darbotvarke, kad jie galėtų apsvarstyti. Pasidarykite daugiau kopijų, nes galite sutikti daugiau žmonių nei tikėjotės. Jeigu atvykstate ne vienas, o su visa komanda, kiekvienas aiškiai žinokite savo vaidmenį. Indų akivaizdoje niekada nesiginčykite, nedemonstruokite nepasitikėjimo, netikrumo, neparodykite, kad nesate įgalioti priimti sprendimo arba kad situacija apskritai nekontroliuojama.

  • Vadyba Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1863 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Dalykinės komunikacijos ypatumai su Indijos atstovais
    10 - 9 balsai (-ų)
Dalykinės komunikacijos ypatumai su Indijos atstovais. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykines-komunikacijos-ypatumai-su-indijos-atstovais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:18
×