Dalykinės komunikacijos ypatumai su Norvegijos atstovais


Įvadas. Norvegų kultūros etiketas. Derybų vedimas. Dar šis tas apie Norvegiją ir jos žmones. Vertybės. Išvados. Naudota literatūra.


Šalis nepriklauso ES (Europos Sąjungai), tačiau keliaujant užtenka tapatybės kortelės (ID – card). Norvegijos sostinėje, Osle, galima susitikti įvairių tautybių žmonių iš viso pasaulio, ypač nuvykus į rajoną, vadinamą, Grǿnland. Šioje miesto dalyje galima įsigyti pigesnių ir šviežesnių maisto produktų, kavinės, barai taip pat yra nustatę žemesnes kainas.

• gyventojų skaičius visoje šalyje 4,273634;

•sostinė – Oslas (čia gyventojų 467411); naktinis Oslas pakankamai saugus;

•kalba – norvegų, tačiau yra du oficialūs variantai: Bokmål ir Nynorsk; nemokant norvegų kalbos, Norvegijoje lengvai galima susikalbėti anglų kalba su bet kurio amžiaus žmonėmis. Jie mielai padės surasti tai, ko ieškote.

Norvegų kalboje vartojami posakiai yra tiesios ,,ūkiškai” paprasti. Anglų kalboje sutikus draugą ir norėdamas išlikti mandagiu, jūs jo paklausite: ,, Sveikas, kaip sekasi? Šimtą metų nesimatėm! Labai gražiai atrodai.“ Tačiau norvegai norėdami pasakyti tą patį vartotų: ,, Hei! Takk for sist!” (liet. ,,Sveikas! Dėkui už praeitą kartą“.). Tai trumpa, paprasta ir kalbant einama prie pačios esmės. Norvegai mėgsta kalbėti keliais trumpais žodžiais, tačiau tais žodžiais pasako visą svarbiausią minties esmę.

Metams bėgant norvegai įgijo įprotį gatvėje prasilenkti net nežvilgtelėjus vienas į kitą. Šis elgesys užsieniečiams gali pasirodyti nemandagus, tačiau norvegams tai tik dar vienas praktiškas dalykas. Norvegų įsitikinimu, žiemą mieste susitikus draugą būtų tiesiog absurdiška stovėti lediniame šaltyje ir šnekėtis, storomis pirštinėmis spausti vienas kitam rankas, sunkiai linksėti vilnone kepure bei šiltu kapišonu apvilktą galvą ir giliai įkišus nosį į šaliką šypsotis. Tad jie šią situaciją sutartinai sprendžia pašnekesius atidėdami tinkamesniam laikui.

Jie turi dar vieną priežastį elgtis nemandagiai. Pavyzdžiui, gyvenant mažuose miesteliuose kasdien norom nenorom tenka susidurti su pažystamais žmonėmis. Dažniausiai šie žmonės miestelyje atlieka solidžias pareigas, dirbdami daktarais, slaugais, akušeriais ir pan. Taigi, įsivaizduokite, nuėję į parduotuvę apsipirkti jūs sutinkate savo šeimos daktarą. Gimus ir užaugus tokiuose miestuose, šie žmonės jus pažysta nuo pat mokyklos laikų, tad dažniausiai jūs juos mandagiai ignoruojate, o jie ignoruoja jus. Žinoma, kadangi daktaras ir ligonis dažniausiai laikosi privatumo. Tad būtų keista, jei prie jūsų prieitų daktaras ir pasakytų: ,,Sveikas, Andriau. Kaip tavo skrandžio opa?“ Juk dažnai neskaitant ligų, kuriomis sirgote, daugiau šis žmogus nieko apie jus asmeniško nežino. Taigi, norvegams, norint išvengti keblių situacijų, šis elgesys yra gana įprastas. Tai būtų galim pavadinti mažų miestelių mentalitetu.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1980 žodžiai)
  • Kamilė
  • Dalykinės komunikacijos ypatumai su Norvegijos atstovais
    10 - 4 balsai (-ų)
Dalykinės komunikacijos ypatumai su Norvegijos atstovais. (2016 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykines-komunikacijos-ypatumai-su-norvegijos-atstovais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:15
×