Dalykinės komunikacijos ypatumai su Švedijos šalies atstovais


Įvadas. Švedija. Švedijos šalies atstovai. Švedijos šalies atstovų vadovavimo stilius. Patarimai, svarbūs planuojant susitikimus su Švedijos šalies atstovais. Švedų derybų stilius. Pagrindiniai verslo drabužių reikalavimai. Verslo partnerių dovanos. Išvados. Literatūra.

Šiame darbe apžvelgsiu dalykinį bendravimo būdą su Švedijos šalies atstovais, jų vadovavimo stilių, dalykus, svarbius planuojant susitikimus su verslo partneriais.

Darbo tikslas – išanalizuoti dalykinės komunikacijos ypatumus su Švedijos šalies atstovais.

Darbo uždaviniai :

Aptarti Švedijos šalies geografinę padėtį, demografiją, politinę sistemą.

Apibūdinti Švedijos atstovų bendravimo savybes,

Išanalizuoti Švedijos šalies atstovų vadovavimo stilių bei dalykus, svarbius planuojant susitikimus su jais.

Išsiaiškinti švedų derybų stiliaus ypatumus.

Sužinoti pagrindinius verslo drabužių reikalavimus bei verslo partnerių dovanas.

2.2. Patarimai, svarbūs planuojant susitikimus su Švedijos šalies atstovais

neuždavinėti asmeninių klausimų švedams ir neįsižeisti, jeigu neklausia apie šeimą, darbą ir pan.;

švedams priimtinos pauzės, atsirandančios pokalbio metu, todėl nevertėtų paskubomis jas užimti;

vengti vartoti aukščiausiąjį laipsnį. Švedai nesutinka su tiesos iškraipymais.

Dominuoja konservatyvūs drabužiai. Verslo susitikimams vyrai apsivelka kostiumą ir kaklaraištį, moterys nešioja kostiumėlius ir sukneles. Švedai paprastai gerai ir madingai rengiasi. Drabužiai formalūs ir moterims ir vyrams, nepriklausomai nuo situacijos. Biuruose, formalioje aplinkoje vyrai apsivelka tamsų kostiumą su kaklaraiščiu, o moterys - švarkelį, palaidinukę ir sijoną.

Reikia prisiminti, jog Švedijoje vertinamas santūrumas, todėl reikia vengti rengtis efektingai arba, pabrėžiant savo statusą. Gerai apmokami, aukšto rango atstovai nebūtinai rengiasi išskirtiniau ir efektingiau negu vidutinio lygio tarnautojai. Visi švedams tipiška rengtis gerai, bet ne išskirtinai. Tai atspindi švedams svarbaus lygybės jausmo palaikymą. Chaki spalva ir kitos neoficialios spalvos vyrams nėra priimtinos verslo susitikimams. Gatvėje neoficialioje aplinkoje galima mūvėti džinsais ir apsiauti sportbačius, tačiau drabužiai turi būti švarūs. Darbo metu moterims netinka apsiauti sportbačius.

Švedijos šalies atstovai, bendraudami su kitų šalių verslininkais, labiausiai vertina partnerių profesionalumą. Visus renginius ir susitikimus planuoja iš anksto. Verslo susitikimuose švedai linkę pradėti kalbėti tiesiai apie reikalą, be jokių įžanginių kalbų. Derybose nepatartina rodyti savo emocijų. Pristatymuose reikia būti tiksliam ir konkrečiam, negalima tikėtis, kad švedų vaizduotė atliks dalį darbo. Humoras derybose yra nepageidaujamas dalykas. Švedai apskritai laikomi rimtais žmonėmis, o versle jie gali pasirodyti tiesiog sausi ir griežti. Pokalbių metu atsiradusių pauzių nereikia stengtis kaip nors užpildyti, nes švedams tyla yra priimtinas dalykas.

Švedijoje gana populiarūs yra verslo priešpiečiai ir pietūs. Čia gausu tokiems renginiams tinkamų restoranų, kuriuose vietas rezervuoti iš anksto. Verslo susitikimų metu galima rengtis pakankamai formaliai ir konservatyviai. Verslo dovanos gali būti alkoholiniai gėrimai. Jei švedų partneris pakviečia į namus, šeimininkei reikėtų padovanoti gėlių.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2295 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Dalykinės komunikacijos ypatumai su Švedijos šalies atstovais
    10 - 3 balsai (-ų)
Dalykinės komunikacijos ypatumai su Švedijos šalies atstovais. (2015 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykines-komunikacijos-ypatumai-su-svedijos-salies-atstovais.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:14
×