Dalykinės komunikacijos ypatumai Vokietijoje


Įvadas. Vokietijos charakteristika. Šalies istorija. Ekonomika ir politinė sistema. Geografija ir klimatas. Tarptautinio etiketo ypatumai. Verbalinis bendravimas. Pasisveikinimas ir prisistatymas. Etiketas svečiuose. Verslo etiketas. Darbo kultūra. Vadovavimo stilius. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Orientavimasis į laiką. Orientavimasis į dalykinius reikalus. Derybos. Apranga. Išvados. Naudota literatūra ir informacijos šaltiniai.


Vokietijoje vyrauja švelnus vidutinių platumų klimatas. Didžiojoje šalies dalyje pastovi sniego danga nesusidaro, tik kalnai žiemą būna nuolat padengti sniegu.

Sveikinantis, kaip ir Lietuvoje, yra priimtinas rankos paspaudimas. Geriau niekada nebandyti apsikabinti žmogaus susipažįstant! Tik šeimos nariai ir draugai sveikinasi vieni su kitais apsikabindami ir pabučiuodami į skruostą. Kalbant stengiamasi kuo ilgiau išlaikyti akių kontaktą. Jei vengiama akių kontakto, vokiečiai žmones gali palaikyti nemandagiais. Susipažįstant su žmonių grupe, nepatartina pulti pačiam susipažinti su visais iš eilės. Palaukiama, kol nepažįstamąjį pristatys grupei asmuo, kuris supažindina ir paspaudžiamos rankas visiems – vyrams, moterims ir net vaikams.

Kalbant su vyresnio amžiaus žmonėmis ir kreipiantis į juos, būtinai reikia naudoti žodį „sie“. Tik artimi draugai kreipiasi vienas į kitą žodžiu „du“. Žodis „sie“ reiškia pagarbą ir turi būti naudojamas visuose formaliuose pokalbiuose.

Kiekvienoje valstybėje yra įsigalėjusios tam tikros taisyklės, reikalavimai, kurių reikia laikytis norint parodyti gerą etiketo lygį. Etiketas susideda iš daugumos elgesio taisyklių, tokių kaip akių kontaktas, gestai, kūno judesiai, apranga ir ne tik, kurie ir leidžia susidaryti pirmą įspūdį apie žmogų. Ne išimtis yra ir Vokietijos valstybė, kuri taip pat turi savo šalies verslo etiketo taisykles, kurių verta laikytis, norint palikti gerą pirmąjį įspūdį tiek smulkioms, tiek didelėms įmonėms, norint bendradarbiauti su jomis.

Apranga yra oficiali tiek moterims, tiek vyrams, nesvarbu kokia būtų proga – verslo ar visuomeninė, įstaigoje ar restorane, ar galiausiai gatvėje. Oficiali šiuo atveju reiškia, bent jau įstaigose tamsus kostiumas ir kaklaraištis vyrams, ir dalykinis kostiumėlis ar sijonas ir palaidinė moterims. Verslo aplinkoje netinka neformalūs drabužiai. Gatvėje neformaliais laikomi džinsai ir sportiniai batai (jie visada turėtų būti tvarkingi ir švarūs), šio tipo drabužiai skirti daugiau sportui, pajūriui ar bėgiojimui. Visuomeniniams suėjimams neformali apranga reiškia skoningai derintus drabužius, nors nebūtinai švarkas ir kaklaraištis vyrams (tačiau retai turima omenyje džinsus, sportinius batus ir teniso marškinėlius).

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2007 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Dalykinės komunikacijos ypatumai Vokietijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Dalykinės komunikacijos ypatumai Vokietijoje. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykines-komunikacijos-ypatumai-vokietijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:14
×