Dalykinio žmogaus įvaizdis


Prisistatymas. Įvaizdis – „Vaidinimas“. Įvaizdžio aktualumas. Pasitikėjimas savimi. Dalykinės moters apranga. Moteriškas kostiumas. Išvados. Naudota literatūra.


Štai ką apie įvaizdį sako Nomeda Ausmanienė, agentūros „Noriu darbo" psichologė:

O štai svarbiausi įvaizdžio kūrimo žingsniai, jei nuspręstumėte tai daryti iš anksto viską suplanavę:

Norint atrodyti dalykiškai, reikėtų rinktis konservatyvesnio modelio sijonus. Netinka platūs, raukti sijonai, nedalykiškai atrodo ir asimetriška sijono apačia. Ne mažiau svarbu dalykinėje aprangoje sijono ilgis. Sijonas gali būti šiek tiek virš kelių (ne daugiau kaip per plaštaką), sulig keliais arba žemiau kelių. Kiekviena moteris pasirinks sau tinkantį ilgį, tačiau reikėtų atminti, kad per ilgas sijonas dalykinei aprangai netinka lygiai taip pat kaip ir per trumpas. Trumpas arba labai ilgas sijonas pabrėžia moteriškumą, o tai gali būti pastebėta pirmiau, negu jūsų kompetencija.

Taigi sijonas gali būti siauras, platėjantis, su klostėmis ar kišenėmis, tačiau jis būtinai turi būti tinkamo dydžio. Jei sijono priekyje metasi horizontalios raukšlės – sijonas jums per mažas. Darbui taip pat netinka sijonai su giliais skeltukais.

Tikriausiai nereikia priminti, kad džinsiniai ir odiniai sijonai, nors ir klasikinio kirpimo – yra laisvalaikio aprangos dalis.

Dalykiškai suknelei keliami tam tikri reikalavimai. Ji turi būti su rankovėmis (ilgomis ar trumpomis, nelygu sezonas), neaptemta, tai yra neišryškinanti kūno formų. Jei suknelę dėvėsite be švarko, ji turi būti iš standesnės medžiagos. Suknelė gali būti užsagstoma, su dirželiu, kišenėmis. Jei suknelė yra lengva, šilkinė, būtinai užsivilkite švarką. Ryškių spalvų, raštuotos suknelės asimetriška apačia netiks net ir po švarku. Net ir karštą vasarą darbe reikėtų paisyti aprangos kodo - nesirengti atviromis vasariškomis suknelėmis.

Po švarku tinka paprastos, nesudėtingo kirpimo palaidinės. Kaklo iškirptė gali būti įvairios, prie švarko derančios formos, svarbu – ne per didelė. Palaidinė gali būti su apykakle ar aukštu kaklu. Jei palaidinę dėvėsite be švarko, ji turi būti su rankovėmis (ilgomis arba trumpomis), nepermatoma, ne per daug apsitempusi. Šilkinę permatomą palaidinę, ar palaidinę be rankovių galite rengtis tik tada, kai žinote, jog darbe nenusivilksite švarko.

Palaidinės spalvą derinkite prie švarko, tačiau niekuomet nesivilkite dviejų skirtingų raštų drabužių, pavyzdžiui, gėlėtos palaidinės ir languoto sijono.

Deja, norėdamos atrodyti dalykiškai, megztinių turite atsisakyti. Visiškai netinka rankomis megzti (ypač iš pūkuotų siūlų) ar nerti, raštuoti megztiniai. Jei darbo pobūdis leidžia, galite sau leisti vienintelę išimtį – šaltą žiemos dieną rengtis po švarku vienspalvį, gal būt aukštu kaklu megztuką. Tačiau tokia apranga visiškai netiks konferencijai, kalbant prieš auditoriją ar turint svarbų dalykinį susitikimą.

Reikėtų rinktis tik kokybišką odinę avalynę. Pagrindinė taisyklė avalynės spalvai – batai visuomet turi būti tamsesni už kostiumą, suknelę arba tokios pat spalvos. Visiškai netinka balti, ryškiaspalviai, lakuoti batai, su ryškiomis, blizgančiomis detalėmis. Šiltuoju metų laiku dalykiškai apsirengusi moteris turėtų dėvėti uždarus odinius batelius vidutinio aukštumo pakulne. Vasarą bateliai gali būti šiek tiek atviresni, tai yra atvirais šonais. Laisvesnėje, bet dalykiškoje aplinkoje dar tiktų basutės uždara priekine dalimi. Tačiau net ir karščiausią vasaros dieną netinka atviros basutės, įsispiriamos šliuraitės ar bateliai atvirais pirštais. Bato kulnas turėtų būti vidutinio aukščio, ne per aukštas. Tačiau avalynė visiškai be kulno taip pat neleistina.

Žiemą biure batus reikėtų persiauti. Jei darbas reikalauja nuolat važinėti ir persiaudinėti yra nepatogu, rinkitės lengvą žieminę avalynę su pakulne, klasikine bato nosimi, be kailio ar kitokių detalių. Žieminė avalynė pilnu padu, puošta kailiu gali sugadinti įvaizdį dėvint net ir geriausią kostiumą.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 159 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3807 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Dalykinio žmogaus įvaizdis
    10 - 2 balsai (-ų)
Dalykinio žmogaus įvaizdis. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykinio-zmogaus-ivaizdis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:17
×