Dalykinis bendravimas JAV


Komunikacija (lot. Communication - pranešimas, suteikimas. Komunikacija. Šiuolaikiniai amerikiečiai ir toliau lekia galvotrūkčiais kaip ir jų devyniolikto amžiaus pirmtakai. Jie yra savarankiški ir mėgsta spręsti patys. Kaip sutarti su amerikiečiais. Per pirmąjį susitikimą jie stengiasi išgauti žodinį susitarimą. Viską išsako žodžiais. Bet vartodami tokius žodžius. Daugelis šių savybių. Kadangi amerikiečių gyvenimo tempas visada buvo greitas. Išvados. JAV derybininkams laikas. Naudota literatūra.

Daugelis šių savybių tinka ramiems, pragmatiškiems šiauriečiams, kuriems taip pat yra būdinga neformalus elgesys, vadintis vardais, humoras, atkaklumas, tiesmukumas, gera kvalifikacija, kompromisinės derybos ir apskritai nuoseklumas, laikantis to, dėl ko buvo susitarta. Jie taip pat mėgsta sudaryti sandorius, bereikalo negaišdami laiko ir nesileisdami į pinklias procedūras. Tačiau vertėtų būti atsargiems.

Kadangi amerikiečių gyvenimo tempas visada buvo greitas, ši savybė išlieka ir apsisprendimo metu diskutuojant su partneriais, jie nori kuo greičiau sukirsti rankomis, o detalės jiems iš kart nesvarbios, jos gali ir palaukti, būti aptariamos vėliau. Formalią aplinka amerikietis labai greitai pakeis neformalia : Nusivilks švarkus; Kalbės apie asmeninius/ šeimos reikalus; Kur tik įmanoma juokaus. Dalykiniame susitikime tai sumažina įtampą. Amerikiečiai konkretūs asmenys: Iš kart pasako, ko nori; Suglumsta jei kolega negali garantuoti už savo įmonę; Net rizikuodami turi finansų planą. Tai aiškumo požymis, kuris rodo, jog amerikiečiai rimti derybininkai.

JAV derybininkams laikas- pinigai, doleris- visagalis. Todėl visada išlieka atkaklūs ieškodami kompromiso, nori kuo greičiau išsiaiškinti kas gali būti negerai, tai pataisyti, argumentuoti kodėl verta pasirinkti būtent tai. Visada ieško išeities, sprendimų. Drąsūs ieškodami ir bandydami įvairias išeitis tol kol suranda tinkamą. Kolegoms iš svetur skiria dėmesį tik dėl tam tikro reikalo, kitų šalių etninių kultūrų jie nepažįsta ir nelabai domisi.

  • Turizmas Skaidrės
  • MS PowerPoint 74 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (632 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Dalykinis bendravimas JAV
    10 - 8 balsai (-ų)
Dalykinis bendravimas JAV. (2015 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykinis-bendravimas-jav.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:28
×