Dalykinis bendravimas referatas


Įvadas. Bendravimo samprata. Dalykinis bendravimas. Išvados. Literatūra.


Rašto darbo objektas – bendravimas.

Rašto darbo tikslas – apžvelgti dalykinio bendravimo rūšis.

Rašto darbo uždaviniai:

Pateikti bendravimo sampratą;

Aptarti dalykinį bendravimą;

Dalykinis pokalbis – asmenybių sąveika. Ši sąveika gali vykti kovos arba bendradarbiavimo forma. Galima pačiam vadovauti derėjimosi procesui arba galima leistis būti vadovaujamam kito asmens, pasiduoti įtakai. Galima pačiam formuluoti žaidimo taisykles arba priimti kitos pusės primetamas sąlygas. Geras derybininkas turi mokėti atsispirti įtakai ir manipuliacijoms, argumentuoti ir apginti savo pasiūlymus, nepasiduoti spaudimui, oponentą paversti partneriu, derybinėje situacijoje iš kovos pozicijų pereiti į bendradarbiavimo vėžes. Komunikacijos formos ir kanalai šiame amžiuje tobulėja labai sparčiai, o ekonominės ir visos kitos gyvenimo krizės reikalauja spartinti naujų komunikacijos priemonių ir technologijų plėtrą. Tačiau gyvo dalykinio pokalbio ir betarpiškų derybų reikšmė ir toliau išlieka labai svarbi. Svarbiausi ir lemtingiausi susitarimai vyksta ir dar ilgai vyks susitinkant akis į akį. Pokalbis – vienas iš geriausių ir priimtiniausių būdų įtikinti pašnekovą savo pozicijos pagrįstumu, kad jis pats sutiktų su oponento pozicija ir ją priimtų ar palaikytų (Peleckis, Mažeikienė 2012).

Pagrindinės dalykinio pokalbio sąlygos, padedančios susikalbėti bent kiek svarbiu

c) kūrybiškas komunikacijos taisyklių, metodų ir triukų taikymas, perduodant informaciją (įtikinimas).

Dalykinis bendravimas – tai bendravimas, kuris pasirenkamas įvairiems darbiniams, profesiniams, komerciniams, valstybiniams reikalams tvarkyti. Vienas iš svarbiausių šiam bendravimo būdui priklausančių ypatumų yra oficialumas.

b) pasiekti, kad kiekviena pusė gautų ką nors vertingo mainais už daromą nuolaidą.

Dalykiniame bendravime norint pasiekti gerą rezultatą, bet kuriame pokalbyje tą padaryti bus lengviau, jei bus prisiminti D.Karnegio suformuluoti principai:

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1521 žodžiai)
  • Diana
  • Dalykinis bendravimas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dalykinis bendravimas referatas. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalykinis-bendravimas-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 22:06
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!