Dalyvavimo Europos pinigu sajungoje įtaka Lietuvai


Euro ivedimo itaka lietuvos ekonomikai. Bendros valiutos itaka. Euro ivedimo itaka verslui. Euro ivedimo itaka ekonomikai. Europos pinigu sajunga referatas. Valiutu itaka lietuvai. Naujo produkto ivedimas diplominis. Euro itaka lietuvos ekonomikai. Europos pinigų sąjungos įtaka. Pinigų sajungos referatas.

Įvadas. Euro įvedimas. Euro įvedimo įtaka rinkai. Lietuva ir euras. Išvados. Literatūra. Sėkmingas euro įvedimas - vienas iš didžiausių laimėjimų šiuolaikinėje europos ekonomikos istorijoje. Dabar europos verslo visuomenė plėtoja savo veiklą visiškai naujoje ekonominėje aplinkoje.

Sėkmingas euro įvedimas - vienas iš didžiausių laimėjimų šiuolaikinėje europos ekonomikos istorijoje. Joje nėra išlaidų, susijusių su valiutų keitimu, išnyko valiutos kurso rizika, lengviau palyginti valstybių, dalyvaujančių ekonominėje ir pinigų sąjungoje (eps), kainas. Perėjimas prie euro turi įtakos visoms įmonėms, kad ir kokiai veiklos rūšiai jos priklausytų. Nepriklausomai nuo to, ar įmonėje dirba 20, ar 2000 žmonių, ar ji veikia gamybos, ar aptarnavi­mo sferoje, ar ji yra vie­tinės, ar tarptautinės reikšmės, euras turi tie­sioginę įtaką įmonės veiklai bei daugiau ar mažiau visiems jos dar­bo aspektams.

Tačiau kartais įmo­nės gaminama produk­cija, rinkos sąlygos ir kiti veiksniai nulemia tai, kad bendros valiu­tos įvedimas didesnę įtaką padaro mažai ar vidutinei įmonei negu didelei.

Lietuvos, pradėjusios integracijos į europos sąjungą (es) procesą, ateity­je laukia ir narystė eps, taip pat ir euro įvedimas.

šio proceso svarbą įvertina ne tik vyriausybinės institucijos. Bendra­darbiaudamos su es valstybėmis, šalies įmonės jau nuo praėjusių metų pradžios susiduria su euro problema. Todėl įmonėms pravartu susipažinti su euro įvedimo tvarka, įvedimo fazėmis, euro poveikiu rinkai ir integ­racijos etapais.

Svarbiausia pačioms įmonėms laiku ir su mažiausiomis sąnaudomis pasirengti įvesti bendrą valiutą, nes tai padėtų joms lengviauekonominės ir pinigų sąjungos įkūrimas ir euro įvedimas - kulmi­nacija proceso, prasidėjusio daugiau kaip prieš 40 metų, kai šalys romoje pasirašė europos ekono­minės bendrijos steigimo sutartį. Šis procesas paskatino europos ekono­minę ir politinę integraciją. 1992 m. 12 valstybių ir vyriausybių vadovai pasirašė europos sąjungos sutartį, dar vadinamą mastrichto sutartimi. Joje buvo akcentuojamas ir bendros valiutos sukūrimas.

1995 m. Pabaigoje madride vyku­sio europos viršūnių tarybos susitiki­mo metu nutarta naująją europos valiutą pavadinti euru. Be to, buvo nustatytas euro įvedimo trijų fazių scenarijus. Eps kūrimąsi taip pat ga­lima suskirstyti į tris etapus. Pirmasis eps kūrimosi etapas prsvarbiausias bendros valiutos įve­dimo tikslas - sukurti stabilumą, kuris sudarytų sąlygas tolygiam eko­nomikos augimui ir užimtumo didė­jimui. Stabilumo sąlygas pirmiausia užtikrina nepriklausomas ecb, kurio pagrindinis uždavinys - palaikyti eu­ro zonos kainų stabilumą, o antra - stabilumo ir augimo pakte apibrėžtą fiskalinę drausmę.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1634 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dalyvavimo Europos pinigu sajungoje įtaka Lietuvai
    10 - 3 balsai (-ų)
Dalyvavimo Europos pinigu sajungoje įtaka Lietuvai. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/dalyvavimo-europos-pinigu-sajungoje-itaka-lietuvai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 07:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo