Danielius Naborovskis Sarbievijaus


Danielius naborovskis eilerasciai. Gyvenimo trumpumas danielius naborovskis. Sarbievijaus epigramos. Danielius naborovskis apie ta pati. Kuo sarbievijaus eilerasciai yra barokiski. Naborovskis citatos. Gyvenimo trapumas naborovskis. Karta mate juoda mirtis. Danielius naborovskis gyvenimo trumpumas analize. Danielius naborovskis ir jo kuriniai.

Ypač barokiškos yra sarbievijaus epigramos, kurios xvii a. Labai išpopuliarėjo, buvoimtos laikyti visų mažujų literatūros formų pagrindu, traktuotos kaip žanras, reikalaujantis iš kūrėjo paties aukščiausio poetinio meistriškumo, talento brandos ir išmonės. Vienoje iš jų plėtojama mirties, kaip nematomos, bet visur esančios žmogaus palydovės,tema: [kartą matė juoda mirtis šokancius luperkus, / ir pati įsimaišė į šventines eisenas. / iršoko girta, blaškydamasi po namus ir gatves, / lydima gausybės ligų. / štai vieno jaunuolio,kai [jis] norėjo drąsiai pasipriešinti, / girta galvą nenusipelniusią dalgiu nurėžė. / nuimkitenuo gausių stalų, jaunuoliai, vaišes, / kas žino, ar anoji negeria iš jūsų taurių? ]. Epigramos pasakojimas pradedamas pagoniškos luperkalijų šventes, kuri senovėsromoje buvo skirta fauno garbei, aprašymu. Šventes kulminacija tapdavo ritualinis luperkųkolegijos narių bėgimas aplink palatino kalvą. Tuomet luperkai diržais, išsipjautaisiš paaukoto ožio odos, mušdavo moteris, kurios tikėjo, kad tokie smūgiai laiminantyssantuoką ir užtikrinantys vaisingumą. Tad pirmose kūrinio eilutėse pasitelkiant analogijąsu luperkalijomis kuriama nerūpestinga karnavalinė atmosfera ir siautulingos pagoniškosšventes, kurios metu gatvėse ir aikštėse linksminamasi, valgoma, geriama ir šokama,vaizdas. Jis ir sudaro foną toliau epigramoje vaizduojamiems įvykiams. Pagrindinėveikėja yra girta (ebria) ir juoda mirtis (atra mors). Epigramoje pabrėžiama, kad mirtiespasirodymą ir tolesnius jos veiksmus tarsi išprovokuoja miesto švente, kurios metu mirtisnepastebėta kartu su savo palydovėmis ligomis (morborum choro) bei visais šventes dalyviais linksminasi ir keliauja iš vieno kiemo į kitą.
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (1142 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Danielius Naborovskis Sarbievijaus
    10 - 3 balsai (-ų)
Danielius Naborovskis Sarbievijaus. (2012 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/danielius-naborovskis-sarbievijaus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:09
×