Danija ir jos ekonominė geografija


Danijos ekonominiai rodikliai. Danija ekonomika. Danijos geografija. Danija geografine padetis. Referatai apie danija. Danija ir jos ekonomika. Danija ir jos veikla. Danijos karalystes istorija.

Įvadas. Istorija. Geografinė padėtis. Gamta. Gyventojai. Ekonominė situacija. Pagrindiniai rodikliai. Ūkis. Valstybė ir švietimas. Santvarka. Nato. Švietimas ir mokslo įstaigos. Išvados. Literatūra. Priedas. Danijos ir lietuvos palyginimai. Darbo tikslas – pristatyti danijos karalystės pagrindinius ekonominius, geografinius bei socialinius rodiklius.

Danija - valstybė tarp baltijos ir šiaurės jūrų, 68 km ilgio sausumos sieną turinti tik su vokietija jutlandijos pusiasalio pietuose. Du penktadalius krašto ploto sudaro 500 salų, iš kurių 400 mažų, iš jų dažna net nuolat negyvenama. Tarp didžiųjų minėtinos zelandijos, fiūno, lolano, bornholmo salos. Valstybės sostinė įsikūrusi didžiausioje zelandijos saloje. Skagerako sąsiauris daniją skiria nuo norvegijos, o eresūno (4 km) ir kategato - nuo švedijos. Danija 10 kartų mažesnė už švediją ir 1,5 - už Lietuvą, nutolusi nuo mūsų apie 380 km į vakarus. Kranto linija labai vingiuota, todėl danijoje nėra vietos, daugiau kaip 52 km nutolusios nuo jūros. Šalis administraciniu atžvilgiu padalyta į 14 amtų. Į danijos karalystės sudėtį įeina grenlandija, didžiausia pasaulyje sala (plotas per mln. Km2, gyventojų maždaug 55 000), esanti į šiaurės rytus nuo šiaurės amerikos, bei farerų salos (1 400 km2, gyventojų 48 000), esančios norvegijos jūroje tarp islandijos ir didžiosios britanijos. Abi šios teritorijos turi savivaldą. Danija viena pirmųjų pripažino atkurtą Lietuvos ndarbo tikslas – pristatyti danijos karalystės pagrindin· apžvelgus danijos karalystės istoriją ir geografiją, bus galima nustatyti svarbiausius pramonės šakos centrus ir jų teritorinį pasiskirstymą.

· išanalizavus danijos ekonomi· išanalizuota danijos karalystės istorinė situacija, valstybės kūrimosi prielaidos ir jdarbe pristatyta danijos karalystė, pateikti ir aptariami svarbiausi jos ekonominiai, geografiniai ir socialiniai rodikliai. Tai leis potencialiems ir dabartiniams Lietuvos eksportuotojams susipažinti su danijos rinka, galimais jų produkcijos vartotojais, numatyti veiklos sferos diapazoną. ; suformuluoti sėkmingą ėjimo į užsienio rinkas stržmonės danijos teritorijoje apsigyveno vėlyvajame paleolite, atsitraukus ledynams. Senieji gyventojai vertėsi medžiokle ir žvejyba. Neolite plito žemdirbystė ir gyvulininkystė. Žalvario amžiuje vystėsi prekiniai mainai, ėmė irti gimininė santvarka. Prieš didįjį tautų kraustymąsi (iv a. ) čia gyveno germanų gentys (anglai, jutai, kimbrai, saksai, teutonai). V a. Vid. Anglai ir jutai ėmė keltis į britanija, o į danijos teritoriją iš p. Švedijos v - vi a. Atsikraustė danai, kurie, susilieję su j utų ir kitų genčių likučiais, tapo vyraujančia danijos gentimi. Vi - viii a. Pirmykšte bendruomenė suiro, įsigalėjo konungų valdžia. Viii a. Pab. - ix a. Pr. Pagrindiniai socialiniai sluoksniai buvo laisvieji žemdirbiai (bondai), gentinė diduomenė ir vergai. Viii a. P.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3421 žodžiai)
  • Danija ir jos ekonominė geografija
    10 - 3 balsai (-ų)
Danija ir jos ekonominė geografija. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/danija-ir-jos-ekonomine-geografija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:55
×