Danija referatas (2)


Oficiali informacija apie Daniją. Valdymo forma/santvarka. Administracinis suskirstymas. Sostinė. Danijos miestai. Svarbiausi uostai. Kalba. Piniginis vienetas. Religija. Trumpa šalies istorija. Geografinė padėtis. Klimatas. Šalies gamta.

Vidutinė oro temperatūra sausį ir liepą °C (vidutinis metinis kritulių kiekis mm): Kopenhaga +0,5 ir +17 (570), Esbjergas +0,5 ir +15 (800).

Senovėje pilies koplyčioje būdavo karūnuojami karaliai. Pilyje įrengtas Nacionalinis istorijos muziejus.

Restauruotoje karališkoje XVIII a. rezidencijoje veikia vaikų muziejus bei vykdoma įvairi edukacinė veikla.

Vailė (Vejle) – uostamiestis Danijoje, įsikūręs Jutlandijos pusiasalio rytuose (apie 50 tūkst. gyventojų).

Vis tik, važiavimas viešuoju transportu nėra pigus. Labai apsimoka važinėti dviračiu, juolab, kad Danija yra viena patogiausių dviratininkams šalių pasaulyje. Daug dviračių takų miestuose ir visoje šalyje. Daugybė žmonių kiaurus metus važinėja dviračiais į darbą, apsipirkti, mokytis ir etc.

Daugumoje miestų galima išsinuomoti dviratį už maždaug 50 DKK (apie 23 LTL) per dieną.

Visos transporto priemonės tiek lėktuvas ,automobilis,autobusas ar traukinys turi savo privalumų ar trūkumų keliaujant,tačiau lėktuvas yra ypač patogi ir populiari priemonė,todėl siūlyčiau keliauti butent čia transporto rūšimi.

  • Microsoft Word 9412 KB
  • 2016 m.
  • 43 puslapiai (6958 žodžiai)
  • Oksana
  • Danija referatas (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Danija referatas (2). (2015 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/danija-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:30
×