Danijos apskaitos sistema


Apskaitos referatas. Trumpas šalies pristatymas. Politinė – ekonominė sistema. Verslo – vyriausybės tarpusavio santykiai. Apskaitos reglamentavimas. Verslo organizacijų tipai. Šalies pramonės struktūra. Infliacija. Teisinė sistema. Mokesčių sistema. Įmonių finansavimo sistema. Įmonių finansavimo modelis. Vertybinių popierių birža. Finansinės institucijos. Apskaitos profesija. Paplitimas. Apskaitininkų vaidmuo. Profesijos reglamentavimas. Kiti veiksniai. Apskaitos importavimas. Apskaitos eksportavimas. Apskaitos reglamentavimas. Įstatymai/Norminiai aktai. Standartai ir atitikimas IAS/IFRS. Saskaitų planas. Naudota literatūra.


Teikiamos dotacijos pagal modelį 1:2:3, nurodantį finansavimo proporcijas atitinkamai iš:

Kopenhagos vertybinių popierių birža (CSE) yra tarptautinė rinka, kurioje vykdomos šios paslaugos:

Prekyba finansiniais instrumentais (paprastosios akcijos, obligacijos; įmonių obligacijos, valstybės iždo vekseliai);

Centrinio Vertybinių Popierių Depozitoriumo paslaugos (vertybinių popierių išleidimas, naujų instrumentų registravimas, kliringo ir atsiskaitymo paslaugos.

Finansų institucijos apima bankininkystės sistema, draudimo įmones ir kredito kompanijas. Didžiausi Danijos bankai kontroliuoja apie 70 proc. įvairiausios veiklos. 2012m Danijoje buvo 104 bankai:

Apskaitos profesija, kuri pradėjo pardavinėti savo paslaugas intensyviai per pastaruosius du ar tris dešimtmečius, susiduria su kaitos keliamais iššukiais. Anksti ir suderintais veiksmais reaguojant į darbo apimties pokyčius buvo pradėti kurti bendrieji apskaitos įgudžiai ir pradėta mokinti apskaitos kaip aukštojo mokslo. Šios studijos greitai paplito visoje Danijoje. Bet ištyrus mokymo programą išvados sukėlė susirūpinimą dėl šios mokymo programos pakankamumo rengiant apskaitos absolventų etinius iššukius šiandieninėje apskaitoje, kuriant profesines vertybes ir tapatumą. To pasekoje

Apskaitininkui norint dirbti Danijoje rekomenduojama turėti didelią patirtį atsargų valdyme, rengiant produktų linijos analizes, turi mokėti ruošti prognozavimo ir biudžeto analizes.

Rengti statutines metines finansines ataskaitas, ir reguliarias deklaracijas, įskaitant Pelno mokesčio grąžinimo, PVM deklaracijas, statistikos ataskaitas ir t.t.

Geras apskaitos žinias apie darbo užmokesčio ir mokesčių teisės aktus (IFRS, vietos GAAP, PVM ir pelno mekesčio teisės aktus);

Gebėjimas bendrauti ir gerai sutarti su klientais, verslo partneriais ir kolegomis;

Ankstesnė patirtis tarptautinėje įmonėje ir užsakomųjų paslaugų teikime yra privalumas.

Apskaitos profesijos Danijoje mokoma universitetuose. Aš pateiksiu dešimt geriausių Danijoje esančių universitetų sąrašą 2011 metais:

Aarhus University Danish School of Education (Pasauliniame reitinge tarp geriausių: 800);

Danija pradėjo bendrovių įstatymą 1917 metais. Įstatyme buvo numatytos dvi nuostatos dėl sąskaitų ir viena numatyta bendroji sąlyga: "Finansinė atskaitomybė turi būti parengta pagal tinkamą ir riziką ribojančią verslo praktiką atsižvelgiant į esamą turtą ir įsipareigojimus verslo įmonėms".

1965 metais prisidėjo ES gairės finansinėje atskaitomybėje, tačiau tik iki 1978 metų. Bendrosios apskaitos standartai laikomi esminiais pasiekti laisvo kapitalo judėjimo naudą. Danijoje, direktyva buvo pakeista į nacionalinius teisės aktus su metinėmis sąskaitomis 1981 metais . Įstatymas įsigaliojo nuo 1982 metų. Didžiausią įtaką Danijos finansinės atskaitomybės turiniui darė Didžioji Britanija ir JAV.

Kadangi Danija importavo Didžiosios Britanijos ir JAV apskaitos sistemas, dėl to kitoms šalims jos neeksportavo.

Įstatymas dėl tam tikrų prekybos įmonių (Lov om visse erhvervsdrivende virksomheder); Akto Nr. 546 of June 20th, 1996;

Viešosios atsakomybės akcinės bendrovės šalies viduje privalo taikyti GAAP, tašiau taip pat leidžiama taikyti IFRS. IFRS taikymas yra pasirenkamas, tačiau jis retai naudojamas šalyje.

  • Apskaita Referatai
  • 2014 m.
  • Jovita
  • 17 puslapių (2659 žodžiai)
  • Universitetas
  • Apskaitos referatai
  • Microsoft Word 129 KB
  • Danijos apskaitos sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Danijos apskaitos sistema. (2014 m. Kovo 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/danijos-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:19