Danijos valstybės susikūrimas


Įvadas. Danijos karalystės iškilimas. Danija Haraldo Mėlyndančio valdymo laikotarpiu. Danija XI amžiuje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Danijos istorija prasideda tada, kai į jos teritoriją 10 tūkstantmetyje prieš Kristų atsikėlė pirmieji gyventojai. V amžiuje iš Skandinavijos pusiasalio didžiojo tautų kraustymosi metu į Jutlandijos pusiasalį persikėlė danai, o po kelių šimtų metų pradėjo formuotis valstybiniai dariniai. X amžiuje Haraldo Mėlyndančio dėka buvo sukurta Danijos karalystė, į šalį atėjo ir nauja religija – Krikščionybė. Religijos įvedimas sustiprino karalystės galią, prisidėjo prie centralizuotos politinės ir religinės ideologijos vystymosi, sustiprinusio šalį. Vėliau, XI amžiuje, pasibaigus vikingų laikotarpiui, pagrindinis danų tautos pragyvenimo šaltinis tapo žemės ūkis, o visuomenės gyvenimą ėmė reguliuoti plintanti naujoji religija.

Šio darbo tikslas – atskleisti Danijos valstybės susikūrimą. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, darbe bus stengiamasi išanalizuoti Danijos karalystės iškilimą, jos gyvavimą Haraldo Mėlyndančio valdymo laikotarpiu, taip pat visuomenės gyvenimą XI amžiuje, jau pasibaigus vikingų erai.

Darbo objektas – Danijos valstybės kūrimasis nuo IX iki XI amžiaus..

Šiame referate naudota literatūra nagrinėja Danijos valstybės kūrimosi eigą, karalių, valdžiusių ją, veiklas, užkariavimus, pasiekimus ir praradimus, visuomenės padėtį, taip pat autoriai savo darbuose analizuoja svarbius šaltinius, įrodančius Danijos istorijos pradžią.

Pirmieji gyventojai – žvejai ir medžiotojai – į Jutlandijos pusiasalį atsikėlė dar 10 tūkstantmetyje prieš mūsų erą. Didžiojo tautų kraustymosi metu, V amžiuje, iš Skandinavijos į Jutlandijos pusiasalį persikėlė danai ir jau VII-XI amžiais kūrė valstybinius junginius. Pačios Danijos, jau daugiau nei tūkstantį metų gyvuojančios monarchijos, istorijos pradžią žymi karališkieji runų akmenys Jelingės mieste, Danijoje.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1378 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotryna
  • Danijos valstybės susikūrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Danijos valstybės susikūrimas. (2021 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/danijos-valstybes-susikurimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 00:48
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo