Danske bankas rizikos nustatymas ir įvertinimas


Vadybos referatas. Įvadas. Bendra informacija apie įmonę. Danske Bank A/S Lietuvos filialo aplinkos analizė. Pest analizė. Ssgg analizė. Įmonės rizikų įdentifikavimas ir vertinimas. Rizikų žemėlapio sudarymas. Banko rizikos valdymo brandos lygio įvertinimas. Išvados. Literatūra.


Potencialių rizikų įmonės veikloje identifikavimas, rizikų žemėlapio sudarymas ir aprašymas.

Literatūros sąrašas (naudota literatūra turi būti pacituota tekste).

Norint analizuoti „Danske bank“ Lietuvoje, reikia žinoti svarbiausius faktus apie Danske Bank grupę. Danske Bank buvo įsteigtas 1871m. kaip „Den Danske Landmandsbank“. Po daugelio susijungimų jis tapo didžiausiu Danijos banku, taip pat išplėtojo savo veiklą Švedijoje ir Norvegijoje. Banko grupės akcinis kapitalas sudaro beveik 50 mlrd. litų. „Danske Bank“ Grupė veikia 14 valstybių, turi 797 banko skyrius, 5 milijonus klientų ir šiek tiek daugiau nei 23000 darbuotojų. 2007 metais „Danske Bank“ iš Suomijoje įsikūrusios SAMPO grupės įsigijo SAMPO bankus Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Nuo šių metų liepos mėnesio „Danske Bank“ tiesiogiai valfo 100 proc. SAMPO banko akcijų. Nuo šių metu ir prasideda ryškus ir naujas banko grupės etapas Lietuvoje.

Juridiškai Danske Lietuvoje turi filialo statusą, ir vadinamas Danske Bank A/S Lietuvos filialu. Banko siūlomi produktai gali būti suskirstyti į keturias pagrindines grupes:

Kreditavimo paslaugos – būsto, vartojimo kreditai, kredito kortelės, verslo paskolos, overdraft, lizingas, faktoringas;

Taupymo paslaugos – Terminuotieji indėliai, struktūriniai indėliai, investiciniai gyvybės draudimo produktai;

Investavimo paslaugos – Investiciniai fondai ir t.t.;

Kasdieniai finansai - mokėjimo pavedimai, mokėjimo kortelės, tiesioginis debetas, pastovūs mokėjimai, mokesčių surinkimas, atlyginimo gavimas, e-bankas, bankomatai, SMS bankas, Danske Click.

Taip pat nuo 2012-ųjų metų lapkričio mėnesio Vilniuje įkurtas Group Services Lithuania - "Danske Bank" Grupės paslaugų centras. Šiuo metu sparčiai besiplečiantis paslaugų centras perima didelę dalį administracinių funkcijų iš banko padalinių įvairiose šalyse (daugiausiai iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos ir Šiaurės Airijos) . Paslaugų centro specialistai nuotoliniu būdu aptarnauja filialus valstybėse, kuriose„Danske Bank“ Grupė vykdo savo veiklą. Tai didelė ekonominė nauda visai Lietuvos ekonomikai, nes šių metų duomenimis, jau sukurta daugiau nei 300 darbo vietų.

Kiekvienoje iš išvardintų aplinkų veikia skirtingi veiksniai, kurie vienaip ar kitaip paliečia ir patį verslo vienetą.

Lietuva yra palyginti jauna valstybė. Dažna vyriausybių kaita, politinis nestabilumas kenkia ne tik valstybės institucijų veiklai, bet ir ekonominei šalies aplinkai, apsunkina verslo steigimą bei jo vystymą. Seimas tvirtina LR Vyriausybės pateiktus įstatymų projektus. Dažna jos kaita nesuformuoja vienakryptės politikos, mokesčių dydžio įstatymų bei jų apskaičiavimo reglamentuotos tvarkos, įmonių steigimo, apskaitos ir kontrolės taisyklių. Taip pat, valdžia labai „apkarpė“ leidžiamus leidžiamas išduoti paskolas.

Krizės metu aukščiausi Lietuvos valdžios organai stengėsi pristabdyti ekonomikos lėtėjimą, atsižvelgė ir į bankų sektorių, jų likvidumo išsaugojimą. Smulkaus ir vidutinio verslo mikrokreditavimo projektas – valstybė deda pastangas smulkaus verslo plėtrai, augant šių įmonių galimybėms, išauga investicijų poreikis, kurių gavimą palengvina bankų vykdoma veikla.

 • Vadyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Simona
 • 17 puslapių (2596 žodžiai)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 310 KB
 • Danske bankas rizikos nustatymas ir įvertinimas
  10 - 9 balsai (-ų)
Danske bankas rizikos nustatymas ir įvertinimas. (2015 m. Gegužės 31 d.). http://www.mokslobaze.lt/danske-bankas-rizikos-nustatymas-ir-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:29