Danske bankas


Lietuvos vystymo banko kūrimasis ir jo įsteigimo priežastys. Svarbiausi įvykiai banko istorijoje. Dabartinė situacija.

Lietuvos vystymo bankas (toliau LVB) įsteigtas 1994 m. gruodžio 14 d. Tuo metu jau buvo praėję beveik 5 metai po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Per minėtąjį laikotarpį šalis pradėjo pamažu atsigauti nuo ilgalaikio ir jos daugelį sričių apėmusio spartaus smukimo. Iki 1993 m. Lietuvos ekonomika pasižymėjo kelis šimtus procentų per metus siekiančia infliacija ir dideliu ūkio nuosmukiu. Viso to atsiradimas sietinas su Sovietų Sąjungos vykdyta monetarine politika, tiksliau su pertekline emisija, kuri į vartojimo rinką pateko būtent tuomet, kai kainos buvo liberalizuotos. 1990 – 1993 m. ekonomikos smukimas siekė net 60 % BVP. Laimei, maždaug nuo 1994 m. dėl 1993 m. įvesto lito ir vėliau atsiradusios valiutų valdybos. prasidėjo „stabilizacijos“ etapas.

Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo pradėjo lengvai steigtis bankai vykdydami pelningą, tačiau tuo pat metu ir labai rizikingą veiklą hiperinfliacijos sąlygomis. Tai lėmė nesutvarkyta įstatymų bazė bei silpna priežiūra, maži įstatinio kapitalo reikalavimai. Tačiau Lietuvoje daugiausia buvo kredituojamos tik ūkio šakos, reikšminga dalis bankinių kreditų buvo trumpalaikiai, be to, bankininkystės sistemoje kapitalas ilgalaikiam kreditavimui buvo labai nedidelis. Minėtieji „trūkumai“ pasitarnavo kaip tinkama/neišnaudota niša steigti LVB, nes tuo metu šalyje veikę 3 komerciniai bankai (Lietuvos taupomasis bankas, Lietuvos žemės ūkio bankas ir Lietuvos valstybinis komercinis bankas) vykdė ne visas potencialiai galimas/reikalingas paslaugas/funkcijas . Natūralu, jog pagrindine LVB paskirtimi iškart tapo ilgalaikių kreditų teikimas mažoms ir vidutinio dydžio privačioms įmonėms bei investavimas į jų akcinį kapitalą.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1370 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Danske bankas
    10 - 3 balsai (-ų)
Danske bankas. (2013 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/danske-bankas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:49
×