Dantų balinimas projektas


Tikslai. Uždaviniai. Kas yra dantų balinimas? Dantų spalvos pasikeitimo priežastys. Dantų balinimo medžiagos. Kontraindikacijos balinimui. Šalutinis poveikis. Dantų balinimas juostelėmis. Dantų balinimas kapomis. Dantų balinimas lazeriu. Dantų balinimas lempa. Dantų balinimas ofisinio balinimo metodu. Balintų dantų priežiūra. Kiti balinimo būdai. Naturalūs dantų balinimo būdai. Rekomendacijos. Išvados. Naudoti šaltiniai.


Išsiaškinti kas yra dantų balinimas; Kokie yra dantų balinimo būdai; Kokios yra dantų balinimo kontraindikacijos; Koks yra šalutinis poveikis dantims;.

Atskleisti dantų balinimo privalumus ir trūkumus; Įvardinti kontraindikacijas dantų balinimo; Išsiaškinti natūralius ir ne natūralius dantų balinimo būdus; Įvardinti galimą šalutinį poveikį;.

Dantų balinimas – labai populiari dantų estetinė procedūra. Tai greičiausias ir papraščiausias būdas išlaikyti baltus dantis. Pirmiausia reikalinga profesionali gydytojo konsultacija, kurios metu vertinama dantų, dantenų būklė, spalvos pokyčių priežastis, esamos restauracijos. Įsitikinama ar nėra balinimo kontraindikacijų, sudaromas gydymo planas ir parenkamas balinimo būdas.

Danties spalvos pokyčius sukeliantys išoriniai veiksniai : Dantų apnašas – nors paprastai yra beveik nematomas, bet dėl chromogeninių bakterijų gali patamsėti; Rūkymas; Dažantys maisto produktai, gėrimai – kava, arbata, raudonas vynas ir tt. Chlorheksidinas – jungiasi su taninais esančiais kavoje, vyne, arbatoje ir kaupiasi ant danties paviršiaus.

Vidiniai veiksniai lemiantys spalvos pokyčius: Dantų kariesas; Dantų traumos; Emalio hypoplazija; Fluorozė; Tetraciklino vartojimas. Taip pat įtakos turi ir amžiaus pokyčiai: Emalis su amžiumi tampa plonesnis ir labiau persišviečia dentinas.

Dantų balinimo produktų sudedamosios dalys: Vandenilio peroksidas; Karbamido peroksidas. Abu produktai skyla į deguonies, vandens ir peroksido kristalus. Deguonies molekulės suskaido emalyje ir dentine esančias dėmių daleles į dar mažesnes beveik permatomas molekules, vyksta oksidacijos procesas.

  • MS PowerPoint 4321 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1131 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Dantų balinimas projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dantų balinimas projektas. (2020 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/dantu-balinimas-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 02:13
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo