Dantų fluorozė


Dantų fluorozė. Fluoras. ● Mirtina dozė vaikams – 15mg/kg kūno svoriui (t. Neigiama fluorido preparatų įtaka vyresnio amžiaus žmonėms. Neigiamas fluorido poveikis tarp skirtingų amžiaus grupių. Fluoro įtaka nėštumui. Fluorido preparatų (gelių, lakų ir dantų pastos) įtaka burnos sveikatai. Dantų fluorozė. Ligos eiga. Kaip išvengti fluorozės? Medicininis fluorozės gydymas. Dantų pastos vaikams. Kiek sunaudoti dantų pastos vienam kartui? Ekologiškų dantų pastų privalumai. Silantai. Silantavimo eiga. Silantavimas. Literatūra.

Šiais visuomeninės modernizacijos laikais niekam neturėtų atrodyti keista, jog ir tarp asmens priežiūros priemonių atsiranda vis didesnė įvairovė ir platesnis pasirinkimo spektras. Taip yra todėl, kad tobulėjant technologijoms tampa vis lengviau ir paprasčiau spręsti iškilusias sveikatos problemas, nustatyti jų atsiradimo priežastis, parinkti tinkiamiausius gydymo būdus ir profilaktikos priemones tiems negalavimams išvengti. Viena iš pagrindinių asmens priežiūros procedūrų, be abejo, yra burnos higiena. Su ja susiduriame mažiausiai du kartus per dieną ir neretam iš mūsų iškyla klausimų, kaip ir kokias tinkamiausias priemones pasirinkti, kaip susigaudyti pasiūlos įvairovėje, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dantų priežiūros priemones.

FLUORO ŽALA : Didelės dozės silpnina imuninę sistemą; Per didelis jo kiekis sukelia fluorozę; Gadina dantų spalvą, kietuosius dantų audinius; Pažeidžia kalcio ir magnio apykaitą organizme; Dėl to kietėja kaulai, kremzlės; Mažėja raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių; Kai Fluoro kiekis geriamajame vandenyje daugiau nei 5mg/l padidėja kaulų trapumas; Gali sukelti pražūtingą kaulų ligą: griaučių fluorozę; Mažina žmogaus skydliaukės veiklą; Sutrikdo įprastą hormonų veiklą; Sukelia toksinį poveikį kepenims, inkstams; Didelis fluoro kiekis lėtina riebalų, angliavandenių apykaitą, slopina kai kurių fermentų veiklą, neigiamai veikia medžiagų apykaitą.

● Mirtina dozė vaikams – 15mg/kg kūno svoriui (t.y. apie 3g miltelių);● Mirtina dozė suaugusiems – 32-64mg/kg kūno svoriui (t.y. apie 5-10g miltelių);● Mažesnis kiekis sukelia pykinimą, vėmimą, smarkiai dirgina skrandį.

  • MS PowerPoint 932 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (1887 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irma
  • Dantų fluorozė
    10 - 7 balsai (-ų)
Dantų fluorozė. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/dantu-fluoroze.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 21:17
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo