Dantų pastos ir muilo savybių tyrimas


Chemijos skaidrės.

Laboratorinis darbas nr. Kodėl muilas? Šiek tiek apie muilą. Kas yra muilas ir kaip jis veikia? Truputėlis muilo istorijos. Darbo tikslas. Darbo priemonės. Darbo eiga. Vaikiškas muilas. Kaitinant. Su h2o. Su actu. Su kokakola. Su kalio permaganatu. Dažomosios savybės. Skystas muilas. Kaitinant. Su h2o. Su actu. Su kokakola. Su kalio permaganatu. Ūkiškas muilas. Kaitinant. Su h2o. Su actu. Kokakoloje. Kalio permaganate. Dažomosios savybės. Išvados. Laboratorinis darbas nr. Kodėl dantų pasta? Kas yra dantų pasta? Darbo tikslas. Darbo priemonės. Darbo eiga. Kaitinant. Su h2o. Su actu. Kokakoloje. Kalio permaganate. Dažomosios savybės. Išvados. Bendros išvados.


Kaip tiriamąją medžiagą pasirinkome 3 rūšių muilą: skystą, ūkišką ir vaikišką, norėdamos patikrinti jo savybes, nes muilą kiekvienas žmogus naudoja kasdien, todėl manome, kad tirti dažnai naudojamos medžiagos savybes bus įdomu.

Šiuo laboratoriniu darbu siekiame ištirti muilo chemines savybes: patikrinti tirpumą vandenyje, acte, kokakoloje, kalio permaganate. Taip pat tikimės patikrinti muilo lydimąsi, patikrinti muilo dažomąsias savybes.

Vanduo Kokakola Žvakutė Skystas muilas Kalio permaganatas Actas 4 stiklinės Vaikiškas muilas Pincetas muilui paimti Lazdelės pamaišymui 3 šaukšteliai kaitinimui Peilis muilui pjaustyti Degtukai.

Pakaitinti vaikišką muilą, skystą ir ūkišką muilą virš žvakutės (kiekvieną atskirai). Sumaišyti vaikišką muilą, ūkišką ir skystą muilą (kiekvieną atskirai) su vandeniu, actu, kokakola, kalio permaganatu.

Kaitinant virš atviros liepsnos vaikišką muilą išsiskyrė dujos (burbuliukai), muilas šiek tiek atšilo, tačiau išliko kietas ir atsirado silpnas degėsių kvapas.

Sumaišius vaikišką muilą su vandeniu, vanduo tapo šarminiu, maišant ėmė putoti, spalva tapo balkšva.

Sumaišius muilą su actu, muilo drožlelės ėmė traukti viena kitą, stingti. Galiausiai gavosi viena bendra masė, atskirų dalelių praktiškai neliko.

Sumaišius muilo drožles su kokakola susidarė nuosėdos, o maišant ėmė smarkiai putoti.

Sumaišius vandenį su kalio permaganatu ir įbėrus muilo drožlių skystis tapo oranžinis, gal net labiau rusvas, drumzlinas, susidarė nuosėdos, maišant skyrėsi putos.

  • Chemija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Monika
  • 45 puslapiai (858 žodžiai)
  • Chemijos skaidrės
  • MS PowerPoint 9874 KB
  • Dantų pastos ir muilo savybių tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dantų pastos ir muilo savybių tyrimas. (2016 m. Gegužės 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/dantu-pastos-ir-muilo-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:02