Dantų protezų higieninė priežiūra


Projektinis darbas Utena. Dantų protezų higieninė priežiūra. Laikinų protezų priežiūra. Svarbu pacientui paaiškinti, kad laikini plastmasiniai protezai kaupia apnašas. Jei protezas išimamas, po kiekvieno valgymo jį būtina plauti tekančiu vandeniu. Yra nuomonė. Nuolatinių dantų protezų priežiūra. Rekomenduojama valyti dantis. Tarpdančių šepetėliai naudotini išvalyti dėl periodonto ligų atsivėrusius tarpdančius ir tarpus tarp protezuotų dantų. Tarpdančių siūlai naudotini išvalyti fiksuoto protezo tarpinę. Atlikus profesonalų išimamų protezų valymą, pasiekiama keleriopa nauda. Pacientas pasikartoja, kaip teisingai valyti ir prižiūrėti protezą Tai didelė pagalba saugant natūralius dantis.


Svarbu pacientui paaiškinti, kad laikini plastmasiniai protezai kaupia apnašas, gali lūžti, reikalingos dažnos pataisos. Nepatartina kramtyti kietą ir lipnų maistą. Jei protezai neišimami, būtina parodyti, kaip išsivalyti danties-vainikėlio ribą, kaip naudoti tarpdančių šepetėlius ir paroloninį dantų siūlą tiltų tarpinėms dalims valyti.

Jei protezas išimamas, po kiekvieno valgymo jį būtina plauti tekančiu vandeniu, o pasta ir šepetėliu-valant dantis. Kartais reikėtų naudoti specialias išimamų protezų valymo priemones.

Yra nuomonė, kad išimamus protezus nakčiai reikia pamerkti į stiklinę ar suvynioti į drėgną servetėlę, kad neišbluktų spalvos. Jei naudojamos šiuolaikinės (stabilesnės) plastmasės, tai nėra būtina. Geriau protezus laikyti sausai, kad sumažėtų mikroorganizmų. Per ilgai buvę burnoje, laikini protezai gali padaryti daugiau žalos negu naudos.

  • MS PowerPoint 387 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (348 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indre
  • Dantų protezų higieninė priežiūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Dantų protezų higieninė priežiūra. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/dantu-protezu-higienine-prieziura.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 22:00
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo