Dantukų priežiūros mokymas Dantukų priežiūros abėcėlė


Įvadas. Burnos ertmės higiena. Vaikų dantukų priežiūra ankstyvojoje vaikystėje. Ankstyvas dantukų kariesas. Vaikų burnos ertmės higiena. Dantukai ir mityba. Edukacinės veiklos aprašymas. Išvados. Literatūra.


Poreikis sveikai gyventi turi būti formuojamas nuo kūdikystės. Asmens higienos užtikrinimas – tai vienas iš sveikos gyvensenos elementų. Tačiau, neretai tenka pastebėti, kad vis daugėja vaikų, kurie nėra įgiję asmens higienos įgūdžių; t.y. neplauna rankų grįžus iš lauko, prieš valgį, nemoka ir

Pasak Adaškevičienės (2004), dantų gedimas yra vienas labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Tačiau dantų ėduonies galima išvengti sveikai maitinantis ir gerai prižiūrint dantis.

TIKSLAS – formuoti teisingą tėvų ir vaikų požiūrį į dantukų priežiūrą, diegti įgūdžius.

Suteikti tėvams informacijos apie dantukų priežiūros pagrindinius momentus ankstyvojoje vaikystėje.

Sveika mityba yra sveikatos pagrindas (Lažauskas, 2005, p.4). Kokie gi yra kūdikių ir vaikų mitybos ypatumai, leidžiantys išlaikyti sveikus dantukus?

Slaptasis cukrus. Daugelyje konservuotų perdirbtų produktų, kurie mums neatrodo saldūs, yra daug slaptojo cukraus. Skatinkime vaikus ir tėvelius mažinti per dieną suvalgomų saldumynų kiekį. Vaikai turėtų žinoti, kad piene, šviežiose daržovėse yra kalcio, kuris padeda išsaugoti stiprius ir sveikus dantis. Fluoras yra būtinas tvirtam apsauginiam emalio sluoksniui. Fluoro yra geriamajame vandenyje, arbatoje, žuvų produktuose. Dantims naudingi riešutai, grūdinės kultūros, natūralūs jogurtai, fermentinis sūris (Adaškevičienė, 2004, p.162).

Užsiėmimo tikslas: Formuoti vertybinę nuostatą, kad tinkamai rūpinantis savo dantukais, rūpinamės savo sveikata.

Siekti, kad vaikai nusiteiktų patys pasirūpinti savo dantukais, kad išsaugotų juos sveikais ir gražiais;

Kai vaikai įmena mįsles, pasiųloma atspėti, ką reiškia kalboje vartojami posakiai ir kūno judesiais bando juos pavaizduoti:

Auklėtoja pasakoja vaikams, kad visi žmonės gimsta be dantų. Jie tūno rožinės spalvos dantenose. Pirmieji dantukai prasikala maždaug 6 mėn. amžiaus. Dažniausiai pasirodo apačioje.

Pradžioje kūdikiai geria tik pieną, o kiek vėliau – skystą košę. Todėl dantys jiems nereikalingi. O kadangi, kaip minėta, geria tik pieną ir pirmieji dantukai balti kaip sniega, tai jie ir vadinasi pieniniai dantukai. Kai vaikui sukaka 3 – 4 metai, jis savo burnytėje turi jų turi 20.

Auklėtoja išdalina kiekvienam vaikui po vedrodėlį, kad kiekvienas galėtų apžiūrėti savo pieninius dantis. Apžiūrėjus galima pabandyti suskaičiuoti, kiek jų yra.

Vaikams pastebėjus, kad jie nevienodi, auklėtoja paaiškina, jog tai yra todėl, kad dantukų paskirtis skirtinga: priekyje yra po keturis aštriabriaunius kandžius (kam nors atkąsti), už jų po vieną iltinį dantį dešinėje ir kairėje (prilaikyti ir plėšti) ir po du didelius plokščius krūminius dantis (kramtyti) giliai burnoje. Kai visi išdygsta, jų yra 10 viršuje ir 10 apačioje (Auklėtoja vardindama dantukų pavadinimus rodo jų išsidėstymą pavaizduotą knygelės puslapyje, o tuo metu vaikai randa juos savo burnytėje apžiūrėdami veidrodyje).

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2279 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Dantukų priežiūros mokymas Dantukų priežiūros abėcėlė
    10 - 1 balsai (-ų)
Dantukų priežiūros mokymas Dantukų priežiūros abėcėlė. (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dantuku-prieziuros-mokymas-dantuku-prieziuros-abecele.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 08:08
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo