Dantukų valymas


Mokomės valyti dantukus. Ar žinai kada reikia valyti dantukus? Kiek laiko reikia valyti dantukus? Dantukus valome 2-3 minutes. Kiek laiko praėjus po valgio reikia valyti dantis? Apie dantų šepetėlį ir dantų pastą. Koks šepetėlis yra tinkamiausias? Kada reikia keisti dantų šepetėlį? Kada reikia eiti pas odontologą? Kaip taisyklingai valyti dantukus? Kaip naudoti dantukam skirtą siūlą. Kaip maitintis, kad dantukai būtų sveiki? Kalcis sudaro didžiausią mūsų dantukų masę, todėl jo gauti tiesiog būtina. Taip pat svarbu pakankamai gauti fosforo. Jo yra mėsoje, žuvyje, bulvėse, pomidoruose.


Kiek laiko reikia valyti dantukus? Dantukus valome 2-3 minutes.

Dantų šepetėlį reikėtų keisti, kai šereliai ima krypti į šonus. Maždaug kas 3 mėnesius.

Sulaukus ketverių metukų pas dantų gydytoją reikia lankytis kas pusę metų.

Dantukus valome iš išorės ir iš vidaus, tuomet valome kramtomuosius dantukus. Efektyviausi valymo judesiai yra šluojamieji ir vibruojamieji. Vienoje vietoje judesį kartojam 10 kartų. Judesys atliekamas nuo dantenos, žemyn link danties.

Mūsų dantukams reikalingi baltymai, minerelinės medžiagos ir vitaminai. Visa tai mes gauname su maistu. Vitaminas A reikalingas formuojantis kaulams ir dantims. Jo yra žuvyje, kiaušiniuose, kepenyse, piene.

Vitaminas C apsaugo mūsų dantukus nuo įvairių ligų ir stiprina juos. Šio vitamino yra daržovėse bei vaisiuose.

Kalcis sudaro didžiausią mūsų dantukų masę, todėl jo gauti tiesiog būtina. Daugiausia kalcio yra pieno produktuose. Piene, sūryje, varškėje.

Cukraus, saldumynų ir kitų gardumynų reikėtų valgyti kuo mažiau, kadangi visi šie produktai gadina danties emalį ir skatina skylučių atsiradimą.

  • MS PowerPoint 1440 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (438 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Dantukų valymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dantukų valymas. (2019 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/dantuku-valymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 13:23
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo