Darbas Donelaičio poemoje Metai


Darbas donelaicio metuose. Darbo tema donelaicio metuose. Darbo prasme donelaicio metuose. Donelaitis metai darbo tema. Darbo tema k.donelaicio metuose. Donelaitis metai darbas. Darbo tema metuose. Darbas metuose. Mėšlavežis metuose. Donelaicio metai darbas.

Darbas K. Donelaičio poemoje „Metai“.

Kristijonas Donelaitis – pirmasis rašytojas suteikęs pradžią pasaulietinei lietuvių literatūrai. Jo poemoje ,,Metai“ yra aprašoma tikras būrų gyvenimas, buitis ir darbai. K.Donelaičio kūrinyje svarbiausia vertybė yra darbas.

Poemoje darbas yra džiaugsmo šaltinis. „Metų” ištraukoje yra K.Donelaičio pasakojimas apie vieną iš vasaros darbų – šienapjūtę, kurioje dalyvauja būrai. Pati šienapjūtė yra metas, kuomet dirba absoliučiai kiekvienas – tam tikrą darbo dalį turi nudirbti ir šeimininkas, ir jo samdinys. K.Donelaitis kiekvieną dirbantį būrą kaip giltinę, ginkluotą „kardais ir šoblėmis. Giltinė nepasigaili nė vieno augalėlio: ji pakerta ir vos bepradedančius žydėti augalus: „dar daug žiedų tikt vos žydėti pradėjo” ir jau tuos, kurie „su žilomis barzdomis svyrinėjo”. Šis vaizdas yra nuotaikingas, o darbas svarbus. Kitas atrodytų nemalonus darbas – mėšlavežis taip pat atskleistas nuotaikingai: „Vis tekini, kits kitą neigi pranokdami šoko“.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (460 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gintarė
  • Darbas Donelaičio poemoje Metai
    8.8 - 4 balsai (-ų)
Darbas Donelaičio poemoje Metai. (2013 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-donelaicio-poemoje-metai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 09:34
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo