Darbas grupėje


Skaidres pasaku terapija. Terapija susitikimu grupes.

Darbo su grupe įvairovė. T – grupės. Darbas grupėje. Susitikimų grupės. Geštalto grupės. Psichodrama. Kūno terapijos. Šokių terapijos. Psichodinaminė meno terapija, humanistinė meno terapija. Transakcinės analizės grupės. Elgesio terapijos grupės. Pasakų terapijos grupė vaikams. Grupių palyginimas. Literatūra.

Tai labiausiai paplitęs mokymosi grupių variantas. Jos dar vadinamos treniravimo grupėmis, jautrumo grupėmis, jautrumo treniravimo (sensitivity training) grupėmis. Atsirado iš K. Levino grupių teorijos.

T grupės skirtos dalyvių tarpasmeninio bendravimo įgūdžiams tobulinti. Jie mokomi suprasti, kas jiems nutinka grupėje, kaip funkcionuoja grupė, kaip dalyviai palaipsniui gali prisiimti vadovo vaidmenį. Kaip tolimasis T grupės tikslas nurodomas siekimas perkelti įgytas žinias apie grupių dinamiką ir tarpasmeninius santykius į savo realaus gyvenimo aplinką. Čia, kaip ir susitikimų grupėse, nekeliami psichoterapiniai tikslai. Tačiau, skirtingai nuo susitikimų grupių, T grupėse pabrėžiamas ne tiek asmenybės tobulėjimo tikslas, kiek analizuojama pati grupės raida – kas keičiasi grupėje jai nuosekliai pereinant tam tikras stadijas. 3 svarbiausi T grupių bruožai:

1. T grupė yra mokymosi laboratorija. Jos tikslas padėti grupės dalyviams suprasti, ar juose ir grupėje vykstantys pokyčiai gali padėti grupės dalyviams suprasti, ar juose ir grupėje vykstantys pokyčiai gali padėti jiems jaustis geriau su kitais žmonėmis.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1631 žodžiai)
  • Mante
  • Darbas grupėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbas grupėje. (2012 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-grupeje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 06:47
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo