Darbas ir išsilavinimas ekonomikos kontekste


Profesinės specializajos ypatybės ekonomikoje. Profesinės specializajos tipai. Žmogiškasis kapitalas. Profesinė specializacija ekonomikos kontekste. Išsilavinimo svarba rizikų gyvenime, ekonomikos valdyme. Išsilavinimo problemos veikiančios darbo rinką. Išsilavinimo svarba teigiamai veikianti ekonomiką. Išsilavinimo ir darbo užimtumo sąveika. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Ekonomikos augimas yra viena iš pagrindinių sričių, kurias tiria makroekonomika. Pastaraisiais dešimtmečiais ekonomistai vieningai teigia, jog darbuotojų pasirengimas ir jų bendrojo išsilavinimo lygis tampa neatsiejama efektyvios, augančios ekonomikos funkcionavimo dalis. Vyriausybe bei darbdaviai vis labiau ėmė kreipti dėmėsį į darbuotojo kontroliuojamas žinias, įgūdžius bei savybes, kurios didina ekonominį produktyvumą. Proto ir gebėjimų ugdymas yra daug svarbesnis ir pelningesnis, negu įmonių įrengimų tobulinimas. Būtina nuolat investuoti į žmogiškąją kapitalą bei keisti pesimistinę, neteisingą pasaulėžiūrą.

Nors investicijos atima nemažai pinigų, jėgų ir laiko, tačiau nauda akivaizdi. Grąža darbuotojams pasireiškia didesniu atlyginimu, darbdaviams – didesniu įmonių produktyvumu, darbo jėgos našumu ir ilgalaikiu konkurencingumu, o grąža valstybei – tiesiogiai akumuliuotu didesniu ūkio subjektų produktyvumu bei pozytiviais efektais, tokiais, kaip BNP, BVP augimas, naujų įdėjų realizacija ir darbo vietų kurimu, mažinančiais opiausią daugumos valstybės problemą - emigraciją, kuri kyla dėl prastų ekonominių sąlygų bei gyventojų požiūrio.

  • Microsoft Word 107 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1321 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Darbas ir išsilavinimas ekonomikos kontekste
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbas ir išsilavinimas ekonomikos kontekste. (2014 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-ir-issilavinimas-ekonomikos-kontekste.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 19:11
×