Darbas komandoje, konfliktai


Darbas komandoje. ir. konfliktai. Komandinis darbas, veikla visada yra efektyvesni. Jei asmeninius interesus komandos nariai sugebės paversti papildomais komandos tikslais. Komandinio darbo privalumai Komanda leidžia taupyti išteklius. Komandos nariai turi labai gerai pažinti vienas kitą. Išskiriamos keturi komandos. Konfliktai yra neišvengiami ir tik nuo organizacijos tradicijų. Pagal konflikto objektą. Konfliktų priežastys skirtingi požiūriai į tikslus. Vadovo klaidos, iššaukiančios konfliktus Darbo kodekso pažeidimai. Pavaldinių elgesys, turintis įtakos konfliktų kilimui Disciplinos ir atsakomybės nepaisymas. Dažniausios objektyvios konfliktų priežastys per dideli darbo kiekiai (krūviai).


Komandinis darbas, veikla visada yra efektyvesni, atneša geresnių rezultatų. Komanda – tai žmonės, kurie turi vieningą tikslą, supranta bendrų pastangų ir tarpusavio supratimo reikšmę, siekiant to tikslo realizacijos.

Jei asmeninius interesus komandos nariai sugebės paversti papildomais komandos tikslais, tai sustiprins ir komandos, ir organizacijos ryšius bei motyvus gerai dirbti.

Komandinio darbo privalumai: Komanda leidžia taupyti išteklius; Komandos didina darbo našumą; Komanda palengvina komunikaciją; Komanda padaro tai, ko dažnai negali padaryti organizacijas dėl savo išsiskaidymo arba grupė; Komanda daugeliu atvejų priima sėkmingesnius sprendimus.

Komandos nariai turi labai gerai pažinti vienas kitą, pasitikėti vienas kitų ir laikyti vienodų “Žaidimo taisyklių”. Norint efektyviai dirbti drauge, nebūtina vienas kitam patikti, svarbiau – sutarti.

Išskiriamos keturi komandos narių socialiniai tipai (elgsenos stiliai): Analitikas – mąstymas: geba dirbti bet kokiomis sąlygomis ir gerinti produktų bei paslaugų kokybę; Motoras – veiksmas: įveikdamas pasipriešinimą formuoja aplinką ir geba nedelsiant gauti rezultatus; Draugiškasis – santykiai: bendradarbiauja su visais ir siekia, kad visi komandos nariai būtų įtraukti į procesą ir jaustųsi gerai; Ekspresyvusis – intuicija: formuoja aplinką įtraukdamas kitus ir skatina siekti rezultatų.

  • MS PowerPoint 38 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (382 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anilevea
  • Darbas komandoje, konfliktai
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbas komandoje, konfliktai. (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-komandoje-konfliktai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 02 d. 01:41
×
147 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo