Darbas komandose


Darbas komandose. Pasirinktos organizacijos apibūdinimas. Grupinio mąstymo simptomai pasirinktoje įmonėje. Tarpasmeniniai santykiai grupėje. Komandos narių vaidmenys. Vadovo vaidmuo , organizuojant grupinę veiklą. Komandos bendravimas. Adaptacija komandoje. Grupinio darbo metodai.

Pasitarimai, jei jų reikia, įvykta prieš pertraukėlę, ateina meistras bei visus sukviečia pasitarti. Pernelyg dažnai jie nevyksta, nes įmonė šia veikla užsiima jau virš 20 metų, kaip minėjau daugelis darbuotojų dirba jau seniai, tai nesklandumai įvyksta labai retai. Dažniausias pobūdis surinkimų: alga, padarytos produkcijos kiekis, ką galime pralenkti pagamintos produkcijos kiekiu.

Naujieji darbuotojai papildo senesnes grupeles, kuriose būna trūkumas darbuotojų. Jų adaptacija nėra sudėtingas procesas, kadangi darbas yra aiškus, kiekvienam suprantamas, svarbiausias adaptacijos dalykas – ištvermė, kadangi darbo grafikas yra pamaininis po 12 h, taipogi reikia dirbti ir naktį, prie to greitai niekas nepripranta.

Nauji darbuotojai supažindinami su kolektyvu palaipsniui, dažniausiai patys save pristato, kadangi įmonėje labai daug darbuotojų, pas kiekvieną „nebėgama pažindintis“. Taipogi supažindinami su visomis vertybėmis, pasiskaito kolektyvinę sutartį, o po kažkiek laiko yra siunčiami į mokymus, kad gautų kvalifikaciją, kadangi čia turi dirbti visi kvalifikuoti darbuotojai.

Grupės veikla ir jos tyrimai papildo vieni kitus. Tyrimai atliekami ne laboratorijose, o įprastos kasdieninės veiklos situacijose. Ne tik veikla ir jos rezultatai padeda tyrimui, bet ir tyrimai savo ruožtu veikia veiklą.

Tyrimai priskiriami aktyvios veiklos metodams, pvz., sprendimų priėmimui ar komunikacijai tirti.

Žmonės, dalyvaujantys veikloje, dalyvauja ir tyrime. Aktyvus tyrimas tampa kontroliuojama socialinės elgsenos pokyčio veikla, sąmoningai dalyvaujant tiems, kas šį pokytį įgyvendina.

Įmonėje vyksta aktyvūs grupiniai tyrimo metodai. Per metus būna ne mažai seminarų, mokymų, kvalifikacijos kėlimo kursų. Tarkim, jei mato, jog darbuotojas sugeba daugiau nei kiti, ji siunčia kelti kvalifikaciją, o to pasekoje – kyla jo pareigybės bei alga. Vyksta tokie mokymai kaip 5S arba Kaizen.

Taigi, Kaizen metodai padeda tobulėti, taipogi palengvina darbą bei sutaupo pinigų įmonei, ko pasekoje kyla ir algos.

Tuo tarpu 5 S metodas – lengvas problemų nustatymas, identifikavimas; lengvas atsakomybių nustatymas; lengvas daiktų suradimas; standartų nustatymas; sistemų aiškumas ir statusas; nuostolių mažinimas.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1920 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pranas
  • Darbas komandose
    10 - 4 balsai (-ų)
Darbas komandose. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-komandose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:47
×