Darbas su metalografiniu optiniu mikroskopu


Laboratorinis darbas Nr. Metalografiniu optiniu mikroskopu. Užduotis. Įrenginiai ir medžiagos. Darbo eiga. Bendrosios žinios apie optini metalografini mikroskopą. Darbo rezultatai.


Metalografiniai mikroskopai yra skirti neskaidriems kūnams stebėti atsispindėjusioje šviesoje. Optinį metalografinį mikroskopą sudaro trys pagrindinės sistemos: optinė, apšvietimo ir mechaninė. Principinė mikroskopinės analizės schema parodyta 1.3 paveiksle. Pro objektyvą į mikrošlifo paviršių krenta lygiagrečių spindulių pluoštas. Tiriamąjį lydinį sudaro ferito grūdeliai ir plokšteliniai grafito intarpai. Šviesos spinduliai, patekę ant tiriamojo mikrošlifo paviršiaus, atsispindi nuo mažai rūgšties paveiktų lygių ferito grūdelių, todėl jie matomi kaip šviesūs plotai. Grūdelių ribos, lyginant su pačiais grūdeliais, yra užterštos ir turi daug kristalines sandaros defektų. Ėsdinimo metu, rūgštis jas labiau išėda, sudarydama griovelius, kurie išsklaido krintančiąją šviesą. Ši šviesa atgal neatsispindi ir mikrostruktūroje matomos tamsios linijos. Kai kurios struktūrinės dedamosios, pavyzdžiui, grafitas, neatspindi šviesos ir mikrostruktūroje yra tamsios. Kaip tamsūs ploteliai yra matomos kietų, atskilusių ir minkštų išpoliruotų dalelių, atsivėrusių tuštumų ir įtrūkimų vietos.

Metalografinio mikroskopo MIM-8 parametrai: F=8,2, A=0,37, okuliaras- 10x , didinimas- 240 kartų.

Metalo bandinio mikrostruktūra nustatyta trijose vietose: ties siūle, ties pereinamu sluoksniu ir pagrindiniame metale.

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (757 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kirovas
  • Darbas su metalografiniu optiniu mikroskopu
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbas su metalografiniu optiniu mikroskopu. (2018 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-su-metalografiniu-optiniu-mikroskopu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 16:47
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo