Darbas su vaiku iš rizikos grupės šeimos


Darbas su vaikais iš socialinės rizikos šeimos. Socialinės rizikos šeimų samprata. Konsultavimo principai. Darbas su vaiku. Gyvenimo įgūdžiai. Gyvenimo įgūdžių ugdymo metodai. Socialiniai įgūdžiai. Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai. Mokymosi įgūdžiai informaciniai įgūdžiai. Turiningo laisvalaikio planavimas. Įtraukimas į veiklas ir užsiėmimus pagal specialias programas ir projektus. Projektas ,, Merginų gebėjimų stiprinimas Lietuvoje ”. Mergaičių ugdymo programa ,, Laumė ”. Big Brothers / Big Sisters programa.


Vaikai socialinės rizikos šeimose dažnai susiduria su tokiomis problemomis kaip šiltų emocinių santykių nebuvimas, paskatinimų nebuvimas, ar neteisingi paskatinimai, per griežtos bausmės, prieštaringi reikalavimai ir pan. Problemos neapsiriboja sunkumais šeimos ribose. Mokykloje, bendraujant su bendraamžių grupe socialinės rizikos šeimose augantys vaikai susiduria su atstūmimu, izoliacija, neigiamu vertinimu. Tokie vaikai dažnai yra gerai išmokę priešiško, agresyvaus elgesio būdų, nėra išmokyti kontroliuoti emocijas, jų socialiniai sugebėjimai nėra lavinami.

Vaiko, augančio šeimoje, kurioje randasi keli streso šaltiniai, problemų atsiradimo rizika yra be galo didelė. Vaikas tiesiog negali normaliai vystytis ir socializuotis, jeigu jis auga tokioje atmosferoje, kurioje tėvai juo nesirūpina, nesidomi jo veikla, interesais, nekreipia dėmesio į netinkamą elgesį, neaprūpina materialiai, nesidomi ir nesirūpina vaiko sveikata, nesudaro sąlygų mokytis, o kartais net patys verčia savo vaiką užsidirbti vagiliaujant ar elgetaujant.

Jeigu vaikas dieną iš dienos stebi tėvų tarpusavio konfliktus, jis yra įžeidinėjamas, jam yra demonstruojamas žiaurus elgesio modelis, jis išmoksta elgtis tokiu pat būdu. Tokie vaikai yra išmokę priešiško ir agresyvaus elgesio būdų, jiems trūksta socialinių įgūdžių, iškreiptai mato ir suvokia pasaulį. Problemiški, asocialiu elgesiu pasižymintys vaikai yra kiekvienos visuomenės ypatingo dėmesio objektas.

Vaikų ateitis – tai mūsų visuomenės ateitis. Todėl labai svarbu yra užtikrinti saugią aplinką kiekvienam vaikui, kad jis galėtų sveikai vystytis. Kiekvienam vaikui be jokių išimčių turi būti sudarytos sąlygos būti materialiai aprūpintam, saugiai jaustis, būti gerbiamam ir turėti galimybes savirealizacijai. Vaikams augantiems socialinės rizikos šeimose, deja, dažniausiai tokios sąlygos sudarytos nebūna, ir tai yra opi visos mūsų visuomenės problema.

Problemos, su kuriomis susiduria vaikai augantys socialinės rizikos šeimose yra kompleksiškos ir sudėtingos. Vaikai nėra pajėgus išspręsti jas patys, padėti jiems susitvarkyti gali socialinis darbuotojas. Tačiau ir socialiniam darbuotojui gali iškilti daug sunkumų dirbant su šios grupės vaikais. Dažniausiai, kai šeimos įtraukiamos į socialinės rizikos grupės sąrašą, vaikai jau būna pažeisti. Su tokiais vaikais dirbti yra sudėtinga, nes jie išmokę asocialaus elgesio modelio, jie nepasitiki aplinkiniais, su jais sunku užmegzti kontaktą. Dėl šių, ir dar daugelio priežasčių, socialinis darbas su socialinės rizikos šeimų vaikas turi tam tikrų ypatumų, kuriuos mes norėtume aptarti savo darbe.

Vaikų kalba dažniausiai primityvi, žodynas skurdus, kalboje vartoja daug keiksmažodžių, dažnai grasina savo bendraamžiams, jie erzina ir pravardžiuoja vieni kitus

Jie gana gerai orientuojasi įvairiose socialinėse situacijose, dažnai yra gana apsukrūs, aktyvūs, sugeba numatyti, kaip galima sukelti suaugusiųjų gailestį ir užuojautą, išprašyti pinigų ar gauti kitokios naudos.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2687 žodžiai)
  • Mimi
  • Darbas su vaiku iš rizikos grupės šeimos
    10 - 10 balsai (-ų)
Darbas su vaiku iš rizikos grupės šeimos. (2016 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas-su-vaiku-is-rizikos-grupes-seimos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:42
×