Darbas


Darbas. Kas. Kas yra darbas ? Darbas – fizinė ar. Darbas turi keletą reikšmingų savybių. Pinigai. Daugelis žmonių darbo užmokestis ar alga yra pagrindiniai ištekliai. Įvairovė. Darbe patenkame į situacijas, kurios stipriai skiriasi nuo namų aplinkos. Socialiniai ryšiai. Darbo aplinkoje galima susidraugauti ir kartu su kitais dalyvauti bendroje veikloje. Moterys ir darbas. Moterų darbo pobūdį labai paveikė darbovietės atskyrimas nuo namų. Darbo Pasidalijimas Namuose. Darbo pasidalijimas namuose. Šeimai palanki darbo politika. Šeimai palanki darbo politika privalo siekti. Literatūros Šaltiniai.


Kas yra darbas ? 2. Darbo reikšmingos savybės. 3. Moterys ir darbas. 4. Darbo pasidalijimas namuose. 5. Šeimai palanki darbo politika.

Moterų darbo pobūdį labai paveikė darbovietės atskyrimas nuo namų. Mokamas darbas tradiciškai siejamas su vyrais, nors dabar jį dirba kur kas daugiau moterų negu prieš kelis dešimtmečius. Tačiau darbo rinkoje moterys ir toliau patiria nelygybes. Darbo segregaciją pagal lytį rodo faktas, kad vyrai ir moterys koncentruojasi skirtingų rūšių darbo vietose; daugelis ,,moteriškų darbų’’ nustumti į menkai apmokamas užimtumo kategorijas. Gana daug moterų dirba ne visą dieną, nors to priežastys yra įvairios. Nevienodos vyrų ir moterų darbo užmokestis rodo, kad moterys yra diskriminuojamos, nes per savo gyvenimą vidutiniškai uždirba mažiau, negu tokią pat kvalifikaciją turintys vyrai.

Darbo pasidalijimas namuose apibrėžia, kaip padalijamos pareigos namų ūkio nariams. Nesvarbu, kurią mokamos darbo jėgos dalį sudaro moterys, jos ir toliau atlieka daugumą nemokamų darbų, susijusių su namų priežiūra ir vaikų auginimu. Tačiau šie modeliai, ko gero, kinta, nes vyrai labiau nei kitados prisideda prie namų darbų, ypač jaunos poros.

  • MS PowerPoint 135 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (507 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Darbas. (2016 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:31
×