Darbdavio pareigos užtikrinant saugaus darbo organizavimą


Įvadas. Santraupų sąrašas. Darbo sauga. Darbuotojų sauga ir sveikata. Teisinis darbų saugos reglamentavimas. Darbdavio pareigos užtikrinant darbų saugos organizavimą. Darbavio samprata. Saugaus darbo organizavimas. Darbdavio pareiga užtikrinant vidinę darbų saugos kontrolę. Darbuotojų instruktavimas, mokymas ir atestavimas. Darbuotojų instruktavimas. Darbuotojų mokymas ir atestavimas. Profesinės rizikos vertinimas. Darbdavio pareigų probleminiai aspektai. Darbdavio atsakomybė. Darbdavio materialinė atsakomybė. Darbdavio administracinė atsakomybė. Darbdavio baudžiamoji atsakomybė. Išvados. Pasiūlymai. Literatūros sąrašas. Anotacija. Abstract. Santrauka. Summary. Patvirtinimas apie atlikto darbo savarankiškumą.


Tyrimo problema. Siekiant išanalizuoti darbdavio pareigas užtikrint darbų saugos organizavimą, galima tirti: 1) ar darbdavio pareigų teisinis reglamentavimas yra pakankamai aiškus? 2) ar darbdavys užtikrina saugias ir sveikas darbo sąlygas įmonėje? 3) kokios pasekmės gresia, jei nėra užtikrinamos saugios ir sveikos darbo sąlygos?

Baigiamojo darbo aktualumas. Šiuolaikinėje visuomenėje didelis dėmesys skiriamas žmonių saugai užtikrinti. Tai viena iš svarbiausių užduočių kiekvienoje valstybėje. Vienas iš būdų užtikrinti žmonių saugumą – sukurti saugias ir sveikas darbo sąlygas. Dabartiniu metu susidomėjimas darbų sauga tampa vis populiaresnis. Siekiama apsaugoti darbuotojus ir imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų darbo metu. Tačiau dažnai nėra užtikrinamos tinkamos darbo sąlygos ir dėl to patiriama neigiamų pasekmių. Valstybinės darbo inspekcijos duomenys rodo, kad kiekvienais metais nelaimingų atsitikimų darbo metu daugėja. Būtina aiškintis dėl kokių priežasčių įvyksta nelaimingas atsitikimas ir kas dėl to kaltas. Svarbu išsiaiškinti: ar tinkamai užtikrinamos darbo sąlygos įmonėse ir ar darbdavys tinkamai laikosi darbų saugos taisyklių.

Norint plačiau aptarti šią temą, reikia įsigilinti į probleminius aspektus, susijusius su darbdavio pareigomis. Dažnai darbdaviai neužtikrina darbų saugos organizavimo. Darbų sauga nėra tinkamai užtikrinama, kai nėra laikomasi teisės aktų, reglamentuojančių saugias ir sveikas darbo sąlygas, ir kai darbuotojai nėra tinkamai išmokyti laikytis darbų saugos taisyklių. Visa tai kelia neigiamą poveikį darbuotojų sveikatai, todėl su darbdavio pareigomis susiję probleminiai aspektai bus aptariami plačiau, išskiriant pagrindines darbų saugos neužtikrinimo priežastis.

Baigiamojo darbo reikšmė. Šį darbą reikšmingą padaro jame pateikta informacija apie darbdavio pareigas, kuri leis suprasti, dėl kokių priežasčių įvyksta nelaimingi atsitikimai darbo metu. Tik išsiaiškinus nelaimingų atsitikimų priežastis, galima mėginti jų išvengti. Pateikti pasiūlymai padės suprasti, kokių veiksmų reikia imtis, kad būtų sukurtos tinkamos darbo sąlygos kiekvienoje įmonėje. Darbe buvo prieita prie išvados, kad dažnai darbdaviai neužtikrina saugių ir sveikų darbo sąlygų, dėl ko ir yra padaroma žala darbuotojams. Dažnai darbdaviai nesilaiko darbų saugos taisyklių ir neužtikrina darbų saugos organizavimo, todėl svarbu aptarti, kokius įsipareigojimus privalo prisiimti darbdavys, kad būtų užtikrinta darbų sauga įmonėje.

Visa tai šiame darbe ir bus aptariama. Darbo turinys padės suprasti darbdavio pareigų svarbą, todėl kiti mokslininkai galės atlikti tolesnius tyrimus analizuojančius darbdavio prisiimamus įsipareigojimus. Visgi dabartiniuose LR teisės aktuose nėra plačiai aptariamos darbdavio pareigos, todėl plačiau jas reikia aptarti moksliniuose darbuose.

Tyrimo tikslas. Atliekamo tyrimo tikslas – išanalizuoti su darbdavio pareigomis susijusius probleminius aspektus bei plačiai aptarti darbdavio pareigas. Visa tai analizuoti siekiama remiantis darbų saugą ir sveikatą reglamentuojančiais teisės aktais, tarptautiniais dokumentais, įvairia moksline literatūra bei teismų praktika.

Tyrimo uždaviniai. Rašant darbą buvo išsikelti šie uždaviniai: 1) išsiaiškinti kokios yra darbdavio pareigos užtikrinant saugaus darbo organizavimą; 2) pateikti pagrindines sąvokas, kurios yra būtinos norint užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas; 3) atskleisti darbdavio pareigų probleminius aspektus, kai nėra laikomasi darbų saugos taisyklių.

Tyrimo metodika. Lietuvos Respublikos įstatymų analizė, mokslinių darbų analizė, Valstybinės darbo inspekcijos duomenų analizė, tarptautinių teisės aktų analizė.

  • Microsoft Word 100 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 58 puslapiai (14497 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Darbdavio pareigos užtikrinant saugaus darbo organizavimą
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbdavio pareigos užtikrinant saugaus darbo organizavimą. (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbdavio-pareigos-uztikrinant-saugaus-darbo-organizavima.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:07
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo