Darbdavio pareigos užtikrinant saugų pacianto kilnojima stacionare


Įvadas. Netinkamo pacientų kilnojimo poveikis stacionaro darbuotojų sveikatai. Darbdavio pareigos siekiant užtikrinti saugų pacientų kilnojimą stacionare. Darbdavio atsakomybė už darbuotojo sveikatai padarytą žalą. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas. Medicina ir slauga yra vienos seniausių žmonijos istorijoje veiklų. Medicinos ir slaugos raidą skatino poreikis rūpintis silpnesniu, bejėgiu, sergančiu, kenčiančiu žmogumi (Stankūnienė, 2013).

Aktuali medicinos darbuotojų sveikatos problema yra susijusi su darbu. Dažniausiai paplitusi su darbu susijusi sveikatos problema – raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai. Jungtinės Karalystės sveikatos ir saugos vykdomosios įstaigos (angl. Health and Safety Executive – HSE) atstovų duomenimis, vienas iš keturių slaugytojų dėl darbe patirto nugaros sužeidimo nors kartą yra nėjęs į darbą. Pagrindinė tokių susižeidimų priežastis yra pacientų kilnojimas (Valstybinė darbo inspekcija, 2013). Darbdavio pareiga yra sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais, nes sveikas žmogus, sveika darbo jėga yra didžiausia vertybė (Žalnieraitienė ir kt., 2011). Sveiki ir darbingi žmonės įvardijami kaip šalies ekonomikos augimo ir tvaraus vystymosi garantas (Lietuvos sveikatos 2014-2025 m. programa, 2014).

Darbo problema. Nors gyvename XXI amžiuje, kai mūsų mokslas ir technologijos turi nemažai pasiekimų ir atradimų, bet tai neapsaugo nuo patiriamų sveikatos problemų, kurias sukelia supantys įvairus veiksniai. Todėl iškyla klausimai: Kokių sveikatos išsaugojimo būdų ir priemonių turėtų imtis stacionare dirbantys darbuotojai, norint išvengti sveikatą lemiančių rizikos veiksnių dėl pacientų kilnojimo? Kokios yra darbdavio pareigos, užtikrinant saugų pacientų kilnojimą stacionare.

Darbo tikslas – išanalizuoti darbdavio pareigas, siekiant užtikrinti saugų pacientų kilnojimą stacionare.

Darbo uždaviniai:

2. Išanalizuoti darbdavio pareigas, siekiant užtikrinti saugų pacientų kilnojimą stacionare.

3. Nagrinėti darbdavio atsakomybės už darbuotojui padarytą žalą ypatumus.

Darbo metodai. Mokslo informacijos šaltinių analizė.

Viena iš svarbiausių sveikatos problemų stacionaro darbuotojų darbe yra su kaulų ir raumenų sistema susiję įvairūs sveikatos sutrikimai, su kuriais taip pat susiduria visų Europos Sąjungos šalių narių dirbantieji (Valstybinė darbo inspekcija, 2013).

Jungiamojo audinio ir skeleto – raumenų įvairūs pažeidimai dažna problema ne tik Lietuvoje. Su darbu susijusios sveikatos problemos ypač dažnos Graikijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje net 37 proc. apatinės nugaros dalies skausmo atvejų, PSO teigimu, yra susiję būtent su dirbamu darbu. Po nugaros pakenkimo ji tampa labai jautri, svarbu paminėti ir tai, kad taip pat yra didelė pakenkimų pasikartojimo tikimybė, ypač tada, kai išlieka šie rizikos veiksniai (Burkauskienė ir kt., 2010).

Viena iš profesijų, kurios atstovams kyla didžiausia rizika patirti nugaros skausmą tai slauga. Nors slaugytojos ir priskiriamos prie lengvą darbą dirbančiųjų, tačiau nugaros pažeidimus jos patiria labai dažnai. Pacientų kilnojimas, perkėlimas ir vartymas yra pirminė šių sutrikimų priežastis. Europos saugos ir sveikatos darbe agentūra išskiria kelias rizikos veiksnių grupes, su kurių poveikių slaugytojos susiduria kiekvieną dieną savo darbe ir kurios turi įtakos sveikatai:

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2605 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Darbdavio pareigos užtikrinant saugų pacianto kilnojima stacionare
    10 - 6 balsai (-ų)
Darbdavio pareigos užtikrinant saugų pacianto kilnojima stacionare. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbdavio-pareigos-uztikrinant-saugu-pacianto-kilnojima-stacionare.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:30
×