Darbo apmokejimas skaidrės


Darbo. apmokėjimas. Atlyginimo už darbą samprata. Darbo užmokesčio funkcijos. Darbo apmokėjimo sistemos. Teisingas apmokėjimas už darbą. Minimalus darbo užmokestis. Mdu funkcijos. Darbo užmokesčio sudėtinės dalys. Pagrindinės darbuotojo teisės. Darbuotojo atleidimas iš darbo. Kompensacinės išmokos.


Atlyginimo už darbą samprata. Kokios yra darbo užmokesčio funkcijos? Kokios yra darbo apmokėjimo sistemos? Kas yra teisingas apmokėjimas už darbą? Minimalus darbo užmokestis. Minimalaus darbo užmokesčio funkcijos. Kokios yra pagrindinės darbuotojo teisės. Darbuotojo atleidimas iš darbo. Kokios yra kompensacinės išmokos?

Atlyginimas – įprastinis, pagrindinis ar minimalus darbo užmokestis arba alga ir papildomas uždarbis, tiesiogiai ar netiesiogiai darbdavio išmokamus darbuotojui grynais pinigais už darbuotojo darbą. Darbo užmokestis – tai pinigine forma išreikštas pajamų šaltinis, išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą.

Atkuriamoji (tikslas – atkurti gebėjimą dirbti); Turi būti kompensuotos būtinos paprasto nekvalifikuoto darbo pragyvenimo sąnaudos, bei turi būti sudarytos patenkinamos sąlygos darbuotojų kvalifikacijai kelti bei kūrybiniam potencialui plėtoti. Skatinamoji (tikslas – didinti darbo našumą); Ji taikoma nustatant atitinkamą darbo užmokesčio dydį už kiekybę ir kokybę. Socialinių garantijų (reguliacinė) – užtikrina ne tik paprasto, bet ir sudėtingesnio, kvalifikuoto darbo sąnaudas. Darbuotojo kvalifikacijos lygį lemia: darbuotojo bendras išsilavinimas; specialus visų formų išsilavinimas; įgūdžiai, įgyti praktiniame darbe; įgimtos asmeninės dalykinės savybės.

Garantinė – apsaugo darbuotojus nuo nepateisinamai mažo darbo užmokesčio, negalinčio garantuoti paprasto darbo jėgos atkūrimo. Apskaitos – tarifinių dydžių nustatymo pagrindas.

  • MS PowerPoint 71 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (732 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aidas
  • Darbo apmokejimas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo apmokejimas skaidrės. (2016 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-apmokejimas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 10:10
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo