Darbo apmokėjimo ir darbuotojų skatinimo tvarka


Įvadas. Uab „pirčiupių užeiga“. Darbo užmokesčio esmė ir funkcijos. Darbo apmokėjimo rūšys, formos, sistemos. Darbo užmokesčio lygis ir jį lemiantys veiksniai. Darbo apmokėjimo sistema ir organizavimas. Darbo apmokėjimo principai įmonėje. Darbo užmokesčio apskaičiavimo metodika. Premijų įskaičiavimas į vidutinį darbo užmokestį. Kiti vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo atvejai. Atostogų, prasidedančių ir pasibaigiančių skirtingais mėnesiais, apmokestinimas. Kompensacijos už nepanaudotas atostogas apskaičiavimas ir apmokestinimas. Darbuotojų motyvavimas. Individualizuotas skatinimas. Dalyvavimas. Laimėjimo jausmo palaikymas. Grįžtamasis ryšys ir patogi darbo vieta. Adekvatus darbo krūvis. Santykiai kolektyve. Darbuotojų skatinimas – padėti ar tik netrukdyti?. Darbuotojų skatinimo svarba ir ypatybės. Ekonominiai metodai. Teisiniai metodai. Psichologiniai metodai. Filosofiniai metodai. Išvados. Naudota literatūra. Darbo pajamos tiesiogiai veikia ne tik daugumos žmonių gyvenimo lygį, bet ir jų visuomeninę padėtį bei pripažinimą. Gaudami didesnį atlyginimą už darbą, jie gali įsigyti daugiau vartojimo reikmenų, o tai savo ruožtu garantuoja aukštesnį gyvenimo lygį ne tik patiems darbo žmonėms, bet ir jų šeimos nariams. Susidaro palankesnės sąlygos materialiai aprūpinti šeimas, tenkinti jų kultūrines reikmes. Kylant darbuotojų ir jų šeimos narių kultūriniam, intelektualiam lygiui, stiprėja jų valstybės kūrybinis potencialas, taip pat didėja galimybės sparčiau didinti bendrąjį nacionalinį produktą, šalies ekonominę ir politinę galią. Tokiu būdu parinkus tinkamus darbo vertinimo kriterijus, galima pasiekti svarbių darbo užmokesčio funkcijų. Darbuotojų motyvavimo dirbti efektyviai, sparčiai ir kokybiškai. Darbo grupės vidinių ryšių stiprėjimo. Darbuotojų motyvavimo diegti naujoves. Darbuotojų motyvaimo tobulėti ir kelti kvalifikaciją. Socialinio reguliavimo.

Darbo tikslas – teoriškai aprašyti ir išanalizuoti darbo apmokėjimo principus, organizavimą, jo rūšis, formas ir funkcijas. Taip pat teoriškai įrodyti, kad darbuotojų skatinimo tvarka yra labai svarbus reiškinys versle.

Darbo objektas – viešojo maitinimo įmonė UAB „Pirčiupių Užeiga“, kurios pagrindinis tikslas motyvuoti darbuotojus, kad jie geriau atliktų jiems pavestus darbus, mažintų gamybos sąnaudas, tobulintų gamybos technologijas, noriai ir našiai dirbtų.

Darbo uždaviniai:

1.Apibūdinti ir išnagrinėti darbo užmokesčio esmę, rūšis, funkcijas ir kitus ypatumus.

2.Paaiškinti darbo užmokesčio svarbą mūsų gyvenime.

3.Išnagrinėti ir įvertinti darbuotojų skatinimo tvarką įmonėje.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2013 m.
  • 26 puslapiai (7908 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irma
  • Darbo apmokėjimo ir darbuotojų skatinimo tvarka
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo apmokėjimo ir darbuotojų skatinimo tvarka. (2013 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-apmokejimo-ir-darbuotoju-skatinimo-tvarka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:18
×