Darbo apmokėjimo tendencijos baltijos šalyse


Įvadas. Makroekonominiai rodikliai ir jų sąsajos su darbo užmokesčiu. Bendrasis vidaus produktas. Phillips‘o kreivė ( nedarbo lygis, infliacija ir darbo užmokestis). Kompensacijos dirbantiesiems. Darbo užmokesčio reguliavimas iš teisinės pusės. Darbo užmokesčio bei kainų lankstumas. Darbo užmokesčio atspindėjimas oficialiojoje statistikoje Baltijos šalyse. Rodikliai, apibūdinantys darbo užmokestį. Realaus darbo užmokesčio kaitos Baltijos šalyse vertinimai. Baltijos šalių darbo užmokesčio rodiklių analizė. Prognozės ir lūkesčiai. Išvados.

Darbo užmokestis labai aktuali tema visame pasaulyje kartu ir teoriniu ir praktiniu požiūriu. Šiuo metu ypatingai stebimi pokyčiai naujosiose Europos Sąjungos šalyse narėse paskatino pasirinkti šią temą. Kadangi labiausiai sudomino Lietuvos situacija, nusprendžiau nagrinėti darbo užmokesčio kaitą visose trijose Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje), kad būtų įmanoma jas palyginti, bei susidaryti platesnį vaizdą apie mikro bei makro lygyje egzistuojančias tendencijas. Temos aktualumas sudarė puikias sąlygas informacijos paieškai, nes šiuo klausimu diskutuojama ne tik spaudoje, bet ir mokslinėje literatūroje: rašomos apžvalgos bei moksliniai straipsniai.

Kursinio darbo tikslas- apibrėžti, kas yra darbo užmokestis, nustatyti jo kaitą Baltijos šalyse bei išsiaiškinti šios kaitos priežastis ir pasekmes. Pagrindiniai darbo uždaviniai yra nustatyti darbo užmokesčio sąsajas su kitais makroekonominiais rodikliais, ištirti jų daromą įtaką. Ši analizė taip pat reikalinga, kad būtų paaiškinti oficialiojoje statistikoje pateikiami duomenys ir kartu jie būtų paaiškinti bei interpretuoti. Tai turėtų padėti nustatyti darbo užmokesčio kaitos priežastis bei sudaryti artimiausio laikotarpio prognozes.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 140 KB
  • 2014 m.
  • 37 puslapiai (8968 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Darbo apmokėjimo tendencijos baltijos šalyse
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo apmokėjimo tendencijos baltijos šalyse. (2014 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-apmokejimo-tendencijos-baltijos-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:21
×