Darbo drausmė referatas


Įvadas. Darbo drausmės samprata. Darbuotojų pareigos. Darbdavio pareigos. Darbo tvarkos taisyklės. Pareigybės aprašymai ir nuostatai. Darbdavio taikomi paskatinimai. Darbo drausmės pažeidimas. Šiurkštus darbo pareigų pažeidimas. Drausminės atsakomybės pagrindai. Drausminės nuobaudos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pagrindinės darbuotojų pareigas sukonkretina, detalizuoja kiti norminiai teisės aktai. Iš jų visų pirma paminėtinos įmonės, įstaigos, organizacijos darbo tvarkos taisyklės. Dar labiau darbuotojų pareigas sukonkretina jų pareiginės instrukcijos, pareiginiai nuostatai, pareigybių aprašymai, kvalifikaciniai reikalavimai, darbuotojų saugos sveikatos instrukcijos (žr. DK 264 str. komentarą), saugaus darbų atlikimo taisyklės bei kiti norminiai teisės aktai, nustatantys specialias darbuotojų pareigas.

Įmonės, įstaigos, organizacijos administraciją sudaro jos pareigūnai, vykdantys operatyvųjį valdymą. Konkrečios administracijos pareigūnų pareigos gali būti nustatytos ir su jais kaip su darbuotojais sudaromose darbo sutartyse.

Norminių teisės aktų nustatytais aktais darbdavys ir administracija savo pareigas gali įgyvendinti kartu su profesinėmis sąjungomis.

Už gerus darbo rezultatus darbdavys gali suteikti darbuotojui papildomų atostogų. Kadangi DK 168 str. 1d. ir Vyriausybės 2003m. balandžio 22d nutarimu Nr. 497 patvirtinta Kasmetinių papildomų atostogų trukmė, suteikimo sąlygos ir tvarka nenustato papildomų atostogų už gerą darbo pareigų vykdymą, tai tokios atostogos gali būti suteikiamos remiantis darbo ar kolektyvine sutartimi arba įmonės, įstaigos, organizacijos darbo tvarkos taisyklėmis (DK 168 str. 2d.).

Premiją, kurią darbdavys skiria darbuotojui kaip paskatinimą, reikia skirti nuo premijų, kurios pagal savo pobūdį priskiriamos prie darbo užmokesčio (DK 187 str. 2d.) ir yra jo sudedamoji dalis. Darbuotojams paskatinimus skiria darbdavys. Tai jis įformina teisės taikymo aktu (įsakymu, potvarkiu, sprendimu ir pan.). Taikydamas paskatas darbdavys paprastai atsižvelgia į darbuotojų atstovų (DK 19str.) nuomonę. Tuo pačiu metu gali būti taikoma keletas skatinimo būdų. Darbuotojams paskatinimai turėtų būti skiriami ir skelbiami iškilmingoje aplinkoje.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (2625 žodžiai)
  • Vycka
  • Darbo drausmė referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo drausmė referatas. (2014 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-drausme-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:16
×