Darbo ekonomikos reikšmė ūkiui


Ekonomikos augimas ir plėtra. Ekonomikos augimas dažniausiai remiasi realiojo BVP išaugimu atskiruose ekonomikos sektoriuose. Ekonomikos augimas ir plėtra siejami su. Žemu nedarbo lygiu stabiliomis kainomis efektyvumu tinkamu pajamų paskirstymu augimu. Žemas nedarbo lygis. Visuomenės dalis, norinti ir galinti dirbti. Kainų stabilumas. Šio ekonomikos tikslo pagrindinė idėja – staigaus kainų kilimo ir kritimo išvengimas. Efektyvumas. Efektyvumas yra siejamas su ribotų išteklių panaudojimu. Augimas. Plačiąja prasme augimas siejamas su ekonomikos plėtra. Ekonomikos augimas – plėtros pagrindas. Ekonomikos augimas yra teigiama ekonomikos plėtros sudedamoji dalis. Ekonomikos augimas yra svarbus visoms pasaulio šalims. Ekonomikos augimo praktinė reikšmė. Gyvenimo lygio kilimas Pajamų paskirstymas. Gyvenimo lygio kilimas Tai pagrindinis ekonomikos augimo tikslas. Pajamų paskirstymas Tam tikru mastu bet kuri visuomenė perskirsto savo pajamas negalinčių dirbti naudai. Gyvensenos kitimas Šeimų pajamų didėjimas ekonomikos augimo sąlygomis keičia jų naudojimo struktūrą. Valstybės gynybinis pajėgumas ir prestižas Kuo spartesni ekonomikos augimo tempai. Socialiniai augimo kaštai Ekonomikos augimas pirmiausia ir daugiausia susijęs su pramonės plėtojimu. Asmeniniai augimo kaštai Kaštai. Gamtos išteklių eksplotavimas.


Ekonomikos augimas dažniausiai remiasi realiojo BVP išaugimu atskiruose ekonomikos sektoriuose, kurį sukelia naudojamų išteklių kiekybiniai pokyčiai. Ekonomikos plėtra siejama su visuomenės gyvenimo lygio standartais, socialinės pažangos indeksu, ekonominės laisvės indeksu, žmogaus vystymosi indeksu, visuomenės sveikata, apsirūpinimu būstu, saugumo pojūčiu, darbo ir laisvalaikio suderinimu, struktūriniais pokyčiais, kurie daro įtaką visuomenės gyvenimo kokybei, pažangai, ir kitais rodikliais.

Žemu nedarbo lygiu; stabiliomis kainomis; efektyvumu; tinkamu pajamų paskirstymu; augimu.

Visuomenės dalis, norinti ir galinti dirbti, turi susirasti darbą gana greitai. Nedarbas yra didžiulė ekonominė ir socialinė problema, kuri pasireiškia žmogiškųjų išteklių praradimu, finansinėmis problemomis, psichologine žala, neigiamu poveikiu ekonomikos plėtrai.

Efektyvumas yra siejamas su ribotų išteklių panaudojimu, siekiant gauti kuo daugiau naudos. Efektyvumo samprata apima du efektyvumo tipus – technologinį ir paskirstymo (alokacinį) efektyvumą.

Plačiąja prasme augimas siejamas su ekonomikos plėtra, kuri sudaro sąlygas prekių ir paslaugų gamybai didinti. Nagrinėjant ekonomikos augimą, susiduriama su tokiomis ekonomikos sąvokomis, kaip bendrasis vidaus produktas, bendrosios nacionalinės pajamos, realusis bendrasis vidaus produktas, nominalusis bendrasis vidaus produktas.

Asmeniniai augimo kaštai Kaštai, kuriuos turi padengti žmogus, įgydamas ekonomikos augimo teikiamą aukštesnę materialinę gerovę –pirmiausiai tai įtemptesnis, emocijomis, stresais, konfliktais ir padidėjusiu netikrumu dėl ateities pasipildęs gyvenimas.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 88 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (725 žodžiai)
  • Karolina
  • Darbo ekonomikos reikšmė ūkiui
    10 - 6 balsai (-ų)
Darbo ekonomikos reikšmė ūkiui. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-ekonomikos-reiksme-ukiui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:29
×