Darbo ginčai dėl nušalinimo: teismų praktikos analizė


Įvadas. Darbo ginčų rūšys. Individualūs darbo ginčai. Kolektyviniai darbo ginčai. Darbo ginčų nagrinėjimas. Nušalinimas nuo darbo. Teismų praktika. Išvados. Literatūros sarašas.


Darbo tikslas – apibrėžti darbo ginčų rūšis ir išsiaiškinti darbo ginčų dėl nušalinimo nagrinėjimo ypatybes.

Darbo ginčų komisija (toliau DGK) sudaroma iš darbdavio ir darbuotojo atstovų konkrečiam darbo ginčui nagrinėti. Darbuotojo prašyme dėl komisijos sudarymo ir darbo ginčų nagrinėjimo be straipsnyje išvardintų rekvizitų leidžiama nurodyti, kas atstovaus darbuotojui komisijoje. Darbuotojo atstovu gali būti jo laisva valia pasirinkta ir nebūtinai įmonėje veikianti profesinė sąjunga arba asmuo, įstatymų nustatyta tvarka įgaliotas atstovauti darbuotojo interesams komisijoje. Šitaip įstatymas suteikia darbuotojui galimybę pasikviesti ar profesinių sąjungų teisininkus, kurie užtikrintų jam nemokamą gynybą, ar samdyti advokatus ar kitus asmenis, kurie gintų jo teisėtus interesus.

Darbdavys, gavęs prašymą dėl darbo komisijos darbo ginčui nagrinėti, paskiria savo atstovą į DGK, perduoda jam medžiagą, susijusią su gautu prašymu, ir susitaria su darbuotoju arba jo atstovu dėl komisijos posėdžio datos, vietos ir laiko. Ginčas DGK turi būti išnagrinėtas per vieną mėnesį nuo darbuotojo prašymo gavimo dienos.

Jeigu šalys, nusprendžia pasinaudoti tarpininko paslaugomis abipusiu sutarimu, tai jos gali pasikviesti kompetentingą specialistą, turintį pakankamai žinių, praktinių įgūdžių ir galintį šalims padėti išspręsti kilusius nesutarimus ir rasti bendrą kompromisą.

Dėl darbo ginčo nagrinėjimo į komisiją darbuotojas turi kreiptis per 20 darbo dienų nuo kiekvieno iš šių atvejų:

4) per tiesiogines derybas nepriėmus jokio sprendimo (jo negavus nustatytu terminu);

Darbo ginčų komisijos sudarymas prasideda nuo darbuotojo prašymo dėl komisijos sudarymo. Jame dėl komisijos sudarymo ir darbo ginčo nagrinėjimo turi būti nurodyta:

Sprendimo vykdymas taip pat ne mažiau svarbi ypatingų individo teisių apsaugos garantija, todėl Darbo kodeksas nurodo, jog darbo ginčų komisija arba teismas paveda skubiai vykdyti šiuos sprendimus ar nutartis:

Kai darbuotojas yra neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių, toksinių medžiagų .

Teismo praktikos analizė: paaiškėjo kad ieškovas H.U. buvo neteisėtai nušalintas nuo darbo.Todėl buvo gražintas i ankstesnes pareigas ir gavo piniginę kompensaciją.

Kaip matome iš teismų praktikos nevisada nušalinama nuo darbo teisėtai (pvz. Pirmas teismo nutraimas).

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (14190 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ingrida
  • Darbo ginčai dėl nušalinimo: teismų praktikos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo ginčai dėl nušalinimo: teismų praktikos analizė. (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-gincai-del-nusalinimo-teismu-praktikos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 13:09
×