Darbo ginčai kursinis


Darbo ginčai. Įvadas.Darbo ginčų rūšys.Individualūs darbo ginčai.Kolektyviniai darbo ginčai.Darbo ginčų nagrinėjimas. ….Tiesioginės darbuotojo ir darbdavio derybos.Darbo gičų nagrinėjimas darbo ginčų komisijoje.Darbo ginčų komisijos sudarymas.Darbo ginčų komisijos darbo tvarka.Sprendimo darbo ginčų komisijoje priėmimas, apskundimas, vykdymas.Darbo ginčų nagrinėjimas teisme.Kreipimasis į teismą dėl darbo ginčo nagrinėjimo.Darbo ginčų nagrinėjimo teisme procesas.Darbo ginčų teisme nutarimai ir jų vykdymas.Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas.Reikalavimų iškėlimas.Taikinimo komisija.Darbo arbitražas.Trečiųjų teismas.Išvados.Literatūra.

Šiandieniniame gyvenime ginčai kyla dažnai ir dėl įvairių priežasčių, nes kiekvienas žmogus visada turi savo nuomonę, savų interesų bei siekiamų tikslų. Daugelį ginčų žmonės išsprendžia patys, tokiems ginčams spręsti nereikalingi jokie teisiniai įstatymai ar aktai. Tačiau egzistuoja tam tikra ginčų rūšis – darbo ginčai. Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje – nustatyti ir efektyviai taikyti teisės normas. Todėl egzistuoja tam tikri teisės aktai, reguliuojantys darbo ginčų nagrinėjimą. Pirmasis – Konstitucija, kaip aukščiausią galią valstybėje turintis teisės aktas ir kitų norminių teisės aktų pagrindas. Antrasis, tačiau taip pat svarbus darbo ginčų reguliavimo kontekste – Darbo kodeksas, įtvirtinantis paties darbo ginčo sąvoką, subjektus, atsiradimo pagrindus, ikiteisminę nagrinėjimo tvarką.

Šio darbo pirmoje dalyje trumpai apibrėžiami darbo ginčai, jų priežastys ir rūšys. Kitose dalyse aptariamas darbo ginčų nagrinėjimas darbo ginčų komisijose ir teisme. Taip pat paaiškinamos tiesioginės darbdavio ir darbuotojo derybos.

Darbo tikslas – apibrėžti darbo ginčų rūšis ir išsiaiškinti darbo ginčų nagrinėjimo ypatybes.

Darbo uždaviniai:

1)aptarti darbo ginčus, jų priežastis ir rūšis;

2)išsiaiškinti tiesioginių darbdavio ir darbuotojo derybų esmę;

3)išanalizuoti pagrindines individualių darbo ginčų nagrinėjimo darbo ginčų komisijoje ir teisme ypatybes;

4)išanalizuoti pagrindines kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimo darbo ginčų arbitraže ir trečiųjų teisme ypatybes;

5)apibendrinti darbo ginčų nagrinėjimo teoriją ir praktiką.

Darbo metodai: mokslinės literatūros, teisinių dokumentų bei internetinės informacijos šaltinių analizės metodai.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (5818 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Darbo ginčai kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo ginčai kursinis. (2013 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-gincai-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:05
×