Darbo ginčai


Darbo gincai konspektas. Individualus darbo gincai referatas. Darbo gincai literatura. Darbo gincu priskirtinumas darbo gincu komisijoje. Darbo gincai referatas.

Įvadas. Individualus darbo ginčas. Individualus darbo ginčas samprata, priežastys. Individualių darbo ginčų priskirtinumas nagrinėjančioms institucijoms. Individualių darbo ginčų ikiteisminis sprendimas. Darbo ginčų komisija statusas ir sudarymo tvarka. Individualių darbo ginčų nagrinėjimas darbo ginčų komisijoje. Individualių darbo ginčo sprendimas teisme. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo kodeksas numato dvi teisme nagrinėjamų darbo ginčų rūšis. Pirmoji - tai tiesiogiai teisme, nesikreipiant į komisiją, nagrinėjami darbo ginčai.Antroji- kiti darbo ginčai, priklausantys ir darbo ginčų komisijai. Darbo kodeksą ginčai, kurie priklauso ir darbo ginčų komisijai, teismuose nagrinėjami:

Norėdamas pasiekti minėtų tikslų įstatymų leidėjas pasitelkia dvipakopę individualių darbo ginčų nagrinėjimo tvarką – ikiteisminę ir teisminę. Ikiteisminė individualaus darbo ginčo nagrinėjimo tvarka yra privaloma(nebent įstatymas numatytu kitaip) ir suteikia galimybę, kad ginčas į teismą gali apskritai būti neperkeltas, taip užtikrinant taikų ginčo išsprendimą. Ginčų komisijoje išspręsti individualūs darbo ginčai supaprastina ginčo nagrinėjimo procedūrą, bet atsižvelgiant į tai, kad ginčo šalys yra šališkos ir priklausomos, daroma išvada, kad ši stadija turi būti šiek tiek kitaip organizuojama skiriant į darbo ginčų komisiją dar vieną nešališką asmenį(darbo inspekcijos darbuotoją), kuriam būtų keliamas teisinių žinių reikalavimas ir kuris padėtų šalims susitarti.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (4045 žodžiai)
  • Virga
  • Darbo ginčai
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo ginčai. (2012 m. Rugsėjo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-gincai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:51
×