Darbo grupių formavimas


Grupes formavimas. Referatas darbo grupes. Formali darbo grupe tai. Formali darbo grupė. Darbo grupės formavimas. Tiriamuju grupiu formavimo budai 8. Grupes formavimas ir vadovavimas. Grupės narių vaidmenų nustatymas. Grupes vaidmenu nustatymas. Darbo grupiu klasifikacija.

Įvadas. Darbo grupės samprata. Darbo grupių tipai. Darbo grupių formavimo aspektai. Rezultatų apibendrinimas. Šiame referate nagrinėjamas darbo grupių formavimas. Remiantis įvairių autorių nuomonėmis analizuojamas grupės apibrėžimas, išskiriami grupei būdingi bruožai. Tai pat pateikiama darbo grupių klasifikacija, išskiriami pagrindiniai grupių tipai. Toliau, lyginant skirtingų autorių nuomones nagrinėjami keturi darbo grupių formavimo aspektai: grupės optimalaus grupės dydžio parinkimo, grupės narių charakteristikų, grupės narių vaidmenų nustatymo, grupių formavimo stadijų. Norint suprasti kaip formuojamos darbo grupės, reikia išsiaiškinti darbo grupės sampratą. Skirtingi autoriai pateikia skirtingus grupės apibrėžimus. Galėčiau sutikti, kad kiekviena komanda yra grupė, bet ne kiekviena grupė yra komanda. Galima teigti, kas komanda yra aukštesnė lygio darbo grupė, kurios nariai bendrai siekia tam tikrų tikslų įgyvendinimo, o rezultatas suvokiamas kaip visos komandos pasiektas rezultatas. Visi nagrinėti autoriai išskiria du pagrindinius grupių tipus. Formalias ir neformalias grupes. Susisteminti formalių ir neformalių grupių skirtumai, pateikiami lentelėje. Šiame darbe nagrinėsiu formalių darbo grupių formavimą. Nagrinėdamas mokslinę literatūrą nustačiau, kad didžioji dauguma autorių sakalas stoner ir kt. , kasiulis, barvydienė išskiria šiuos pagrindinius formalių grupių tipus. Pati populiariausia formali grupė – komandavimo komanda, kurią sudaro vadovas ir darbuotojai atsiskaitantys darbuotojai. Šiame skyriuje bus nagrinėjami keturi darbo grupių formavimo aspektai: grupės optimalaus grupės dydžio parinkimo, grupės narių charakteristikų, grupės narių vaidmenų nustatymo, grupių formavimo stadijų.

Šiame referate nagrinėjamas darbo grupių formavimas. Toliau, lyginant skirtingų autorių nuomones nagrinėjami keturi darbo grupių formavimo aspektai: grupės optimalaus grupės dydžio parinkimo, grupės narių chagrupė yra socialinis vienetas, individų visuma. Ji nėra vienalytis reiškinys, nėra paprasta žmonių visuma. Ši sistema funkcionuoja veikiama daugelio veiksnių: narystės supratimo, tarpusavio sąvgrupė tai, žmonių bendrija kurios narius sieja koks nors bendras požiūris ( bendra veikla, grupė suprantama kaip kelių bendradarbių (mažiausiai dviejų, tam tikrą laiką siekiančių bendrų tikslų, arba turinčių bendrų interesų, junginys, grupe (komanda) vadiname du ar daugiau žmoniųpirminė narių grupė susideda iš narių, kuriuos sieja glaudūs asmeniniai ryšiai siekiant bendro tikslo (tikslų).

Remiantis pateiktais apibrėžimais galima teigti, kad autorių nuomonės iš esmės panašios. Nagrinėdamas literatūrą išsiaiškinau, kad vieni autoriai įvardija darbo grupes (stoškus, beržinskienė (2005); sakalas (2003)), o kiti autoriai darbo grupę vadina komanda (stoner ir kt. (1999), tačiau jų pateikti apibrėžimai iš esmės nesiskiria. Tuo tarpu kasiulis, barvydienė (2003) nurodo, kad tarp grupės ir komandos yra esminių skirtumų kurie pateikomandos nariai priklauso vienas nuo kito, jiems reikia vienas kito įgūdžių, žinių ir patyrimo siekiant bendro tikslo.

Kiekvienas komandos narys supranta, kad dirbdamas kartu pasieks geresnių rezultatų, ir yra įsipareigojęs dirbti komandoje.

Galėčiau sutikti, kad kiekviena komanda yra grupė, bet ne kiekviena grupė yra komanda. Galima teigti, kas komanda yra aukštesnė lygio darbo grupė, kurios nariai bendrai siekia tam tikrų tikslų įgyveformalias ir neformalias grupes. Susisteminti formalių ir neformalių grupių skirtumai, pateikiami šiame darbe nagrinėsiu formalių darbo grupių formavimą. Nagrinėdamas mokslinę literatūrą nustačiau, kad didžioji dauguma autorių sakalas (2003) stoner ir kt. (1999), kasiulis, barvydienė (2003) išskiria šiuos pagrindinius formalių grupių tipus.

Pati populiariausia formali grupė – komandavimo komanda, kurią sudaro vadovas ir darbuotojai atsiskaitantys darbuotojaikokybės būreliai – tai nuo keturių iki penkiolikos narių komandos. Aštuoni nariai yra optimalus skaičius. Visi nariai dirba tame pačiame padalinyje ar darbo vietoje, tai ugdo solidarumą. Nariams vadovauja vienas būrelio narys, dažniausiai jis yra būrelio lyderis. Jis vadovauja diskusijai ir skatina kompromisą, jis nediktuoja tvarkos, nepriima sprendimų.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1488 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruslanas
  • Darbo grupių formavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo grupių formavimas. (2011 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-grupiu-formavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:31
×