Darbo grupių ir komandų formavimas ir reikšmė įmonės vadyboje skaidrės


Įvadas. Darbo grupių ir komandų formavimas. Grupės ir komandos samprata. Skirtumai. Grupės ir komandos skirtumai. Darbo grupių ir komandų formavimo priežastys, formavimas ir etapai. Komandos formavimo stadijos. Grupės vystymosi stadijos. Darbo grupių ir komandų reikšmė įmonės vadyboje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: suprasti kaip yra formuojamos darbo grupės, komandos ir išanalizuti komandinį darą organizacijose. Darbo uždaviniai: Išsiaiškinti kas yra darbo grupė bei komanda ir suprasti kuo jos skiriasi viena nuo kitos; Pateikti darbo grupių ir komandų formavimosi ypatumus; Sužinoti kokią reikšmę įmonei turi komandinis darbas. Klausimai: Palyginkite komandos ir grupių formavimosi etapus (pateikite po 2 skirtumus ir 2 panašumus). Trumpai apibūdinkite teigiamą ir neigiamą komandinio darbo reikšmę įmonei.

Darbo grupių ir komandų formavimo priežastys, formavimas ir etapai.

Darbo grupių ir komandų formavimosi priežastys: vidinės (ekonominės, saugumo, socialinės); išorinės: Siekis didinti darbo našumą; Siekis mažinti laiko sąnaudas; Siekis mažinti biurokratizmą; Siekis ižtikrinti prekių ir pasllaugų kokybę; Siekis gerinti sprendimų priėmimo kokybę.

Ketvirtoji stadija – komandos stabilizavimas. Pasiekus šią stadiją, jau turimos konkrečios tendencijos, kurios padeda užtikrinti darbo normalizavimo smulkmenas. Penktoji stadija – komandos branda. Šioje stadijoje puikiai išryškėja ir kiekvieno žmogaus indėlis į darbą bei bendro rezultato siekimą. Kuo daugiau asmuo paveikia darbą gerąja prasme – tuo jis labiau turi būti apdovanojamas, kad ir kiti komandos nariai matytų teigiamą pavyzdį.

Komandinio darbo privalumai: skatina konstruktyvų bendradarbiavimą (įmonėj yra daug geriau, kai visi, ar bent dauguma jos narių, bendradarbiauja tarpusavyje, nes taip galima išvengti ginčų ar nesusipratimų, be to galima pasiekti daugiau tikslų); įgyvendinamos naujos idėjos (grupės nariai pasiūlo skirtingas idėjas, kurias bandoma įgyvendinti); skatinamas lankstumas (įmonės darbuotojai greičiau ir lengviau prisitaiko prie tam tikrų pasikeitimų vykstančių įmonėje, nes dirbdami komandose, jie pripranta prisitaikyti prie kitų nuomonės); galimybė įvertinti įvairius požiūrius ir nuomones.

  • MS PowerPoint 75 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (877 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Darbo grupių ir komandų formavimas ir reikšmė įmonės vadyboje skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo grupių ir komandų formavimas ir reikšmė įmonės vadyboje skaidrės. (2018 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-grupiu-ir-komandu-formavimas-ir-reiksme-imones-vadyboje-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 23:39
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo