Darbo higiena projektas


Saugos skaidrės.

Darbo higiena. Higieninės darbo sąlygos. Statistika. Kaip suteikti geras darbo sąlygas? Šiluminė aplinka. Pagrindiniai reikalavimai. Šiluminė aplinka. Kaip pagerinti meteorologinės sąlygas? Oro užterštumas technologinėmis dulkėmis. Oro užterštumas. Dulkių poveikis. Kaip sumažinti dulkėtumą? Oro užterštumas cheminėmis medžiagomis. Oro užterštumas. Kenksmingų medžiagų poveikis. Kaip sumažinti oro užterštumą? Darbo vietų apšvietimas. Apšvietimas.


Lietuvoje dėl darbo higienos nepaisymo kasdien nukenčia 8-12% visų darbuotojų. Iš jų – ketvirtadalis moterų. Kenksmingomis sveikatai sąlygomis dirba apie 150 tūkst. žmonių. Statistika rodo, kad kasmet dėl blogų darbo sąlygų suserga žmonės, prarandama apie 2 mln. darbo dienų (ekonominis nuostolis – apie 12 mln. litų), įregistruojama per 300 profesinių ligų (ekonominis nuostolis 3-6 mln. litų) Taigi darbo higiena ir su ja susijęs dirbančiųjų sergamumas yra ne tik medicinos, bet ir ekonomikos reikalas. Tam,kad to išvengti reikia laikytis higienos normų.

Pagal higienos normas kiekvienam dirbančiajam reikia 15 m3 laisvos gamybinės patalpos tūrio ir ne mažiau kaip 4,5 m2 ploto. Gamybinių patalpų aukštis turi būti ne mažesnis kaip 3,2 m Sienų, grindų, lubų, įrengimų, įrankių spalvų ir atspalvių įvairovė suteikia dirbantiesiems sveikatą ir žvalią nuotaiką. Teisingai parinktos spalvos mažina nuovargį, didina darbo našumą Dirbant sunkius ir kenksmingus darbus, buitinėse patalpose turi būti natūralus apšvietimas ir mechaninė ventiliacija.

Rekomenduojami lengvi, nevaržantys judesių darbo drabužiai, darbo vietose turi būti sėdynės. Darbo vietose turi būti įtaisyti skydai, kuriais cirkuliuoja šaltas vanduo Karštieji cechai turi būti įrengti pastatų kraštinėse sekcijose, vieno aukšto pastatuose, o jei neįmanoma, tai viršutiniuose aukštuose Visur kur tik įmanoma, reikia gerai izoliuoti šilumos šaltinius. Labai efektyvi priemonė nuo šiluminio spinduliavimo yra šalto vandens užuolaidos.

 • Sauga Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Karolina
 • 23 puslapiai (1186 žodžiai)
 • Kolegija
 • Saugos skaidrės
 • MS PowerPoint 225 KB
 • Darbo higiena projektas
  10 - 1 balsai (-ų)
Darbo higiena projektas . (2017 m. Spalio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/darbo-higiena-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:49