Darbo higienos reikalavimai


Darbo higiena apibrezimas. Darbo higiena. Darbo higienos taisyklės. Higienos reikalavimai maitinimo imonei, skaidres.

Bendrieji reikalavimai darbo higienai. Higieninės darbo sąlygos. Darbo higiena. Tai mokslinė ir praktinė medicinos šaka. Darbo higienos tikslas. Gerinti priemomes, kurios išsaugo darbuotojo darbingumą ir sveikatą. Darbo vietų vertinimas. Vadovaujamasi darbo higienos normomis ir higienai kenksmingų darbo aplinkos veiksnių klasifikacija. Darbo higienios reikalavimai dabuotojui. Dirbti tik dėvint darbo drabužius ir avalynę. Bendrieji reikalavimai darbo vietoms. Kiekvieno darbuotojo aplinka turi būti saugi. Patalpų vėdinimas turi būti ir natūralus ir mechaninis. Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kontroliuoja kaip įmonės.

Gerinti priemomes, kurios išsaugo darbuotojo darbingumą ir sveikatą. Lietuvoje darbdaviai sudarydami reikiamas higienos sąlygas darbuotojams turi vadovautis LR vyriausybės nutarimais ir Darbo higieninio įvertinimo nuostatais.

Kiekvieno darbuotojo aplinka turi būti saugi, patogi ir nekenksminga sveikatai, įrengta pagal darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus. Darbo patalpų temperatūra neturi būti aukštesnė kaip 28°C. Dirbant lengvą fizinį darbą – 16 - 20°C, dirbant sunkų fizinį darbą – 10 - 15°C. Optimali santykinė oro drėgmė patalpose turi būti 40 - 60%.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 71 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (263 žodžiai)
  • Kristina
  • Darbo higienos reikalavimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo higienos reikalavimai. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-higienos-reikalavimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:06
×