Darbo ir civilinė sauga įmonėje UAB „Pasiunta“


Įvadas. Įmonės aprašymas. Vidaus tvarkos taisyklės. Darbo grafikas. Sandėlininko pareiginiai nuostatai. Asmeninių apsaugos priemonių išdavimo žiniaraštis. Darbuotojų instruktavimo tvarka. UAB ,,pasiunta‘‘ darbuotojų saugos ir sveikatos instruktavimų registras. Sandėlininko saugos ir sveikatos instrukcija darbo vietoje. Pasiaiškinimas. Dėl nelaimingo atsitikimo darbe. Liudininko paaiškinimas. Dėl nelaimingo atsitikimo darbe. Pažyma apie pakenkimo sveikatai sunkumą. Nelaimingo atsitikimo darbe aktas. Išvados. Literatūra.


Darbo ir civilinės saugos taisyklės ir jų žinojimas yra itin svarbi darbo organizavimo dalis. Nepaisant įmonės dydžio ar specifikacijos, jos gaminamos produkcijos ar siūlomų paslaugų, darbovietės vadovai privalo nustatyti tvarką ir taisykles, kurios turi būti palaikomos saugiam darbui vykdyti. Tam, kad būtų išvengta nelaimių ar rimtų traumų darbo vietoje, yra ypač svarbu žinoti, kaip reikia elgtis, kad nenutiktų kokia nors nelaimė, ar žinoti, kaip elgtis nelaimingo atsitikimo atveju. Tiek darbuotojai tiek įmonės vadovai privalo laikytis nustatytų darbo saugos taisyklių, kad būtų užtikrintas jų pačių, jų kolegų bei klientų saugumas.

Buveinės adresas – Riešutų g. 15, LT – 04875 Vilnius.

Įmonės atstovas saugai ir sveikatai – direktoriaus pavaduotojas Andrius Andriejauskas

1. Vidaus tvarkos taisyklės reglamentuoja UAB „PASIUNTA“ visų darbuotojų vidaus tvarką.

6. Vilniaus ir Panevėžio padalinių darbuotojai dirba pamaininį darbo grafiką. Pirmoji pamaina: 6:00 – 15:00 val., pietų pertrauka: 10:00 – 11:00. Antroji pamaina: 13:00 – 22:00 val., pertrauka: 16:30 – 17:30 val.

14. Darbuotojui, pažeidusiam šias vidaus tvarkos taisykles, taikoma drausminė atsakomybė.

15. Visų darbuotojų drausminę ir materialinę atsakomybę reglamentuoja Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas.

2019 m. kovo mėn. Vilniaus padalinio darbuotojų dirbančių, pagal suminį darbo dienos laiko režimą, darbo grafikas

1.1 Įmonės sandėlininkas priima, išduoda ir saugoja siuntas ir krovinius, racionaliai juos išdėsto sandėliavimo patalpose ir aikštelėse.

1.2. Sandėlininko pareigoms priimamas asmuo, turintis atitinkamą išsilavinimą, gebantis savarankiškai dirbti

1.4.5 pirmosios medicinos pagalbos suteikimą, įvykus nelaimingam atsitikimui darbe, ir sugebėti suteikti pirmąją pagalbą kitam darbuotojui.

5.1. Pirminį instruktavimą prieš pradėdami dirbti įmonėje, jos padalinyje privalo išklausyti darbuotojai, kurių veikla susijusi su sandėliavimu, darbo priemonių naudojimu ir jų priežiūra.

1.5. Sandėlininkas privalo informuoti padalinio vadovą, apie situaciją darbo vietoje, darbo patalpose, kuri, jo įsitikinimu, gali keiti pavojų darbuotojų, klientų saugai ir sveikatai.

8. Įvykus avarijai (liejasi vanduo per sugedusį vandens uždarymo čiaupą ar vandentiekio vamzdį, dingo elektros energija ir kt.) reikia tuoj pat nutraukti darbą, pranešti apie įvykį padalinio vadovui.

8.1. Darbo metu susižeidus nors ir nelabai sunkiai, įvykio negalima nuslėpti, apie jį reikia pranešti padalinio vadovui.

2019 m. kovo 15 d. nustatytu darbo grafiku įmonėje ,,Pasiunta‘‘ dirbau savo įprastą darbą – tvarkiau siuntas, bei sandėlį. Iki darbo laiko pabaigos likus apytiksliai vienai valandai (21:00 val.) prireikė nuo lentynos, kuri yra šiek tiek aukščiau, paimti mažą dėžutę. Kad galėčiau pasiekti reikiamą dėžutę pasiėmiau kopėčias ir palipėjau. Tuo tarpu, pro šalį ėjo kolega Jurgis Jurgys ir paklausė manęs ar jau sutvarkiau tos dienos siuntų apskaitą. Norėdamas atsakyti į klausimą, būdamas ant kopėčių, nejučia staigiai pasisukau į kolegos pusę ir praradęs pusiausvyra nukritau. Laimei, kritau ne iš aukštai, manau, kad ant kopėčių buvau apie 1,5 m. aukštyje. Tačiau, nepaisant to, nukritęs pajutau stiprų skausmą dešinės kojos pėdoje. Tas pats kolega – Jurgys Jurgys, kuris užkalbino mane, man esant ant kopėčių, nedelsiant man iškvietė greitąją medicinons pagalbą, bei informavo padalinio vadovą apie nelaimingą atsitikimą darbe. Atvykus medikams, buvau nugabentas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Joje man buvo sutekta pirmoji med. pagalba ir buvau išleistas gydytis į namus.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4074 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Darbo ir civilinė sauga įmonėje UAB „Pasiunta“
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo ir civilinė sauga įmonėje UAB „Pasiunta“. (2019 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-ir-civiline-sauga-imoneje-uab-pasiunta.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 16:26
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo